Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Rok produkcji 2001
Renault Clio II Hatchback 2.0 16V Sport 172KM 127kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Auto jest bardzo szybkie
Układ elektryczny : Kontrolki żyją swoim życiem
Szukałem innego auta, jednak po kilku jazdach próbnych nic nie przypadło mi do gustu. Pomysł podsunął mi kolega. Szukałem czegoś do zabawy na torze, jednak samochód ten okazał się idealny do miasta. Świetne autko dla pary nie planującej zakładania rodziny.
Bardzo zrywny, nie bierze oleju, wytrzymuje jazdę po torze.
Brakuje 6-stego biegu. Przełożenia krótkie, idealne do miasta. Biegi wchodzą precyzyjnie i pewnie.
Prowadzenie tego auta to świetna zabawa. Na torze trzeba go pilnować, lubi być podsterowny, a w gorszych warunkach potrafi zarzucić tyłkiem. Hamuje natychmiastowo.
Szyby są ogromne. Widać wszystko z przodu, po bokach i z tyłu. Nie jest doskonale, ponieważ doszły mnie słuchy o małych lusterkach bocznych, choć osobiście mi nie przeszkadzają.
Wszystko jest na odpowiednim miejscu. Obsługa jest intuicyjna. Uchwyt na kubki z przodu jest kiepski. Boczne kieszenie wąskie, choć dość pojemne. Chowem pasażera duży.
Auto wyposażone w rewelacyjnie działają automatyczną klimatyzację. Chłodzi skutecznie, grzeje dobrze. Minus za brak możliwości ustawienia nawiewu na szyby i kabinę jednocześnie. Paruje bardzo mocno
Mam 190 cm wzrostu. Jadąc samemu lub we dwójkę bez kurtek jest bardzo wygodnie. No głowę zostaje trochę miejsca. Za mną nie da się usiąść, nawet jeżeli chcemy przewieźć dziecko.
Jest tak sobie średnio na jeża. Spokojnie karetkę słychać. Przy 90cicho. Problem pojawia się przy 140, tam wiatr jest już mocno słyszalny. Będąc szczerym nie spodziewałem się niczego wiecej.
Auto swoje spali, niektóre części są dość drogie, ale to naturalne w autach typu sporta. Trzeba jednak pamiętać że to clio i wiele części pasuje z normalnej wersji;)
Cena śmiesznie niska jak na auto mające takie wyposażenie. Klimaty,akcja automatyczna, podgrzewane lusterka, tempoamat, światła xenonowe, bardzo elastyczny silnik.
Częste kontrolki, będące dość uciążliwymi no kontrolka poduszek. Często w renówkach się zapala, trzeba jedynie poruszać kabelkami pod fotelem pasażera.
Jak dotąd nic się nie działo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V Sport 172KM 127kW [l/100km]

9,7