Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Robert S., 17 lat temu
Silnik 1.5 dCi 65KM 48kW
Rok produkcji 2003
Renault Clio II Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Rewelacyje auto do miasta i nigdzie dalej...
Ekonomia SUPER !!! ale osiągi żenada... Jak dla mnie brakuje turbiny jak nie 2, auto ledwo załapie jakąś sensowniejszą moc koło 2 tys rpm to już koło 2,5 czuć spadek, ale ekonomia powala.
Jak na stosunkowo tanie auto miejskie auto,biegi mają rewelacyjne przełożenia. Jedyna, nazwimy to dziwna rzecz to pochylenie lewarka w stronę kierowcy, mam 5 aut i szczegół ten na poczatku napawał mnie obawami, czy zaraz nie wyrwe skrzynie z podłogi...
Na kołach 15 z oponami 195/45 rewelacja, trochę twardo i wyboiście, ale nadaje to sportowego ducha, szkoda że silnik słaby, taki 1,9 TDI 115KM od VW to by było to. Nie zmienia to faktu że trzeba się postarać żeby odczuć pod czy nad sterowność.
Do przodu dobrze, ale reszta słabo.
Nie powala nowatorstwem ani super przemyślanymi rozwiazaniami, ogulnie dobrze bo nie ma się nad czym zastanawiać, kontrola świateł mogła by byc tam gdzie pryzwyczaja do tego BMW czy AUDI, a stacyjka nie koniecznie gdzie inedziej, wystarczy świecąca obwódka, jak w Voyager´ach
Bez rewelacji, działa.
Osobiście mam 194 cm i o ile ja jeszcze siedzę wygodnie to na tym koniec, kto wymyślił że przy max wysunięciu foteli przednich nie ma jak wsiąść do tyłu.
Tak jak wyciesznie silnika jest jeszcze dobre to reszta słabo, zwłaszcza podwozie ciągłe słyszę jakieś kamyczki, pluskającą wodę i inne wynalazki z naszych dróg.
Spalanie rewelacja, osobiście nie serwisuję w ASO ponieważ na podstawie doświadcze z innymi autami mam alergie na aso, i historii na rozprawe dokotorską wlącznie z tym, że po przegladzie w rocnym aucie (nie powiem jakiem) wyjechałem z aso i została mi kierownica wraz z drążkiem w ręce. Serwisuję w sprawdzonym zakładnie znajomego.
Cena umiarkowana, jakość umiarkowana, coś za coś.
Bez rewelacji, do tej pory padły spryskiwacze, akumulator, styczniki od szyb się szybko wyrobiły, połamała sie porowadnica szyby kierowcy i szyba w trakcie podnosznie ustawiła sie bokiem.
Jeszcze nie odnotowałem, byle tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 65KM 48kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Renault Clio II Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW