Ocena kierowcy - Renault Clio III Hatchback 3d

Hubert89k, 11 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2008
Renault Clio III Hatchback 3d 1.2 i 16V 75KM 55kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce bardzo silne i czułe na nacisk pedału. bardzo duże wspomaganie. Nigdy mnie nie zawiodło, nawet w sytuacjach \"podbramkowych\". Duży plus dla Clio.
Układ elektryczny : Układy elektryczne i elektroniczne radia
Samochód idealny do przemierzania miasta. Dynamiczny, zwrotny i niezbyt duży. Łatwy w prowadzeniu i manewrowaniu. Odradzam tym, co chcą nim jeździć w dłuższe trasy. Ten samochód z tym silnikiem po prostu się do nich nie nadaje. W mieście super, w trasie padaka :)
Silnik idealnie dopasowany do samochodu jeśli chodzi o jazdę miejską. Odwdzięcza się dobrą dynamiką i dość niskim zużyciem paliwa. W trasie nie polecam. Za słaby do szybkiego i sprawnego wyprzedzania. Oczywiście da się nim jeździć żywiołowo, ale wyprzedzając, to tylko \"zbicie\" do III biegu... inaczej nie da się sprawnie wyprzedzać. Oczywiście jest to okupione duuuuużo większym zużyciem paliwa :)
Bezproblemowa. Każdy bieg jest włączany bez żadnych problemów. Słychać przy tym charakterystyczne \"kliknięcie\" :) Dla mnie bardzo dobrze.
Prowadzi się pewnie, choć zawieszenie jak na francuza... ciut za delikatne. Cóż... na jazdę miejską nie ma co narzekać. Trzyma się drogi i jest pewne. Jak dla mnie OK. Duży plus za bardzo wydajne i wrażliwe na nacisk pedału hamulce.
Przednie słupki nieco za duże. Mocno ograniczają widoczność, zwłaszcza przy pokonywaniu ostrych zakrętów lub manewrów na parkingu. Mogło być nieco lepiej, ale też nie jest tragicznie.
Nie można się przyczepić. Jest dobrze, choć nie doskonale. Można się doczepić do koła kierownicy, które lekko przysłania zegary tablicy rozdzielczej, zwłaszcza jak się jest nieco wyższą osobą, ale jak dla mnie OK. Wszystkie przełączniki na swoim miejscu, a ich obsługa wręcz banalna i domyślna.
W tej kwestii wypowiem się, że jest dobrze. Wentylacja na dobrym poziomie, klima rewelacja, tyle, że manualna, ale nie bądźmy zbyt wygodni :) jak dla mnie dobrze i wystarczająco.
Z przodu przestrzeni sporo. Nie ma co narzekać. Nawet najwyższe osoby mają dość miejsca. Ja nie narzekam. Z tyłu nieco gorzej. miejsca dość mało, ale pamiętajmy, że to nadal 3 drzwiowy hatchback.
Cóż... z tym jest nieco gorzej. Przy 100 km/h obrotomierz wskazuje ok 3200 obr/min. (mierzone wg. GPS-u). Silnik nieco daje o sobie znać, ale mimo to można spokojnie słuchać muzyki lub rozmawiać z pasażerami, choć nieco głośniej niż w innych samochodach. Jak na samochód tego segmentu i tej klasy jest przeciętnie, ale nie jest to zbyt uporczywe.
Tutaj Clio wypada nieźle, choć jak na swoją pojemność mogło by być lepiej :) Średnio 6,5l na 100km w trasie przy ok 110-120km/h i w mieście ok 7,5l przy sporych korkach. Nie jest źle. Nie można narzekać... Generalnie spalanie na stałym poziomie, bez względu na dynamikę jazdy, co jest nieco dziwne :P
Cóż...nie jest źle, ale mogłoby być nieco taniej. Cny w ASO niezbyt zachęcające.
Wszystko jest na najwyższym poziomie, jedynie podczas większych mrozów radio odmawia posłuszeństwa i trzeba je praktycznie kodować codziennie. To bardzo uprzykrza życie, ale bez radia można się obejść. Mechanicznie samochód nie sprawia żadnego problemu :)
Jedyne co to radio pada w niskich temperaturach po nocce na dworze. Poza tym nie można się niczego doczepić. Samochód niezawodny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,7