Ocena kierowcy - Renault Clio III Hatchback 3d

Łukasz, 4 lata temu
Silnik 1.5 dCi 68KM 50kW
Rok produkcji 2005
Renault Clio III Hatchback 3d 1.5 dCi 68KM 50kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Legendarna awaryjność dci w moim przypadku nie istnieje. Są problemy, ale nie większe niż w przeciętnym 15 letnim zucie.
Zawieszenie : Zawieszenie jest bardzo komfortowe jak na tą klasę aut.
Inne : Spalanie. Super niskie w użytkowaniu miejskim i podmiejskim.
Inne : Przepalające się dość często żarówki i sposób ich wymiany. Chodź i na to jest sposób - zakup bardzo dobrej jakości żarówek :)
Inne : Szybko zużywające się przyciski na pilocie. pomogła dopiero zmiana na nieci inny model, teraz nie ma problemu.
Kupiłem auto, które miało być masakrycznie awaryjne z najgorszym możliwym silnikiem. No cóż żona się uparła na ten samochód :P A tu niespodzianka. Autko pomimo nie małego przebiegu działa bardzo dobrze. Nie jest problematyczne, awarie i naprawy jak najbardziej akceptowalne. Jest to moje drugie auto, wcześniej miałem golfa iv z niby o polowe niższym przebiegiem, dużo lepszym wyglądem i stanem utrzymania, którego pozbyłem się po niespełna roku. Sprawiał 3 razy więcej problemów niż clio! Nie żałuje przesiadki. Jedyne za czym tęsknie jeśli chodzi o golfa to uchwyt na kubki w fajnym miejscu i to tyle. hehe :D
Dynamika wystarczająca do miejskiej jazdy. W trasy jest trochę zbyt mało mocy, żeby bezpiecznie wyprzedzać. Ogólnie widać że auto stworzone do miasta, i tam radzi sobie doskonale. Spalanie - no tutaj to bajka. W mieście nie udało mi się nigdy przekroczyć 6 litrów, jadąc w najgłupszy możliwy sposób. średnio ok 5 litrów w mieście Na trasie: do 100km/h poniżej 4 litrów. Powyżej 140 auto spala ponad 6 litrów a silnik wyje. W cyklu mieszanym ok 4.2 litra Minusem jest na pewno trwałość wtrysków. Zapobiegawczo planuje w najbliższym czasie oddać auto do mechanika na sprawdzenia i ewentualną wymianę panewek - z autem nic się nie dzieje, silnik nie wydaje żadnych dziwnym odgłosów, od tak moja fanaberia/przezorność żeby nic złego się z tym silnikiem nie stało.
Do miasta super. Przełożenia dobrane właściwie. Na trasy trochę za krótki 5 bieg.
Pewnie się prowadzi i dobrze radzi sobie z nierównościami na drodze.
Jeśli auto nie miało wcześniej żadnych przygód to nie ma się tutaj w ogóle do niczego czepiać. Nigdzie nie ma korozji.
Lusterka boczne trochę małe. Pozatym wszystko ok.
Szału nie ma, ale jak na takie małe autko jest dość fajnie.
Auto szybko się nagrzewa w zimie i dobrze chłodzi latem.
W swojej klasie super. Z przodu dość dużo miejsca nawet dla mnie (~190cm wzrostu), z tyłu akceptowanie. Bagażnik też całkiem duży.
Tutaj mogli się bardziej postarać. Nie wiem czy to problem wszystkich clio 3, ale u mnie od 100km/h robi się w kabinie dość głośno. Da się żyć!
Części tanie i łatwo dostępne. Bez problemu można dostać używki. Nie ma skomplikowanej budowy to i za naprawy nie płaci się jakoś dużo.
Moim zdaniem bez porównania do konkurencji. Doskonale. Zła opinia o renault jest ogromnym plusem dla kupującego, który za niewielkie pieniądze może kupić auto, które jest podobnej trwałości co inne "markowe" :)
Lubi czasem coś nie działać, u mnie np: - 2 bieg wentylatora - kontrolka zaciągniętego hamulca ręcznego - dość często przepalające się żarówki (na tego, który jest odpowiedzialny, za ten "genialny" sposób wymiany żarówek przednich jest specjalne miejsce w piekle) :D Nie są to poważne usterki, może trochę wkurzające, ale jak na 15 letnie auto jest zdecydowanie powyżej przeciętnej. Większość usterek można był by wyeliminować samemu i są one wynikiem zaniedbań poprzednich właścicieli.
Pod względem tego że auto miało być jeżdżącym trupem to 5 gwiazdek. A tak normalnie to 4 gwiazdki. Kupiłem jako używane auto, w kiepskim stanie wizualnym (niby po gradobiciu) Po zakupie: -wymiana wtrysków(liczyłem się z tym kupując ten konkretny samochód-cena była ok) -coś się stało że nie odpalał - przyjechał pan z komputerem 15minut i 200zł później nie było problemu, problem nigdy nie wrócił. Podczas użytku: -elementy gumowe zawieszenia, -okładziny cierne w tylnych bębnach, -amortyzator przód prawy, -rozrusznik, -akumulator -regeneracja jednego wtrysku -wymiana wspomagania i to tyle przez 4.5 roku i prawie 70 tys. Auto dwa razy odmówiło posłuszeństwa - raz rozrusznik - (gdybym wcześniej sprawdził, czemu ciężko kręci, a nie zwalał winy na akumulator) - raz padł wtrysk. Według mnie to jak na 15 letnie auto jest w porządku. W przypadku tego silnika zasada "jak dbasz tak masz" sprawdza się w 100%. U mnie zmiany oleju i filtrów no 15 tys i nie ma problemów. Silnik zdrowy, bez wycieków. Od wymiany do wymiany dolewam jedynie 0.5 - 1 litr oleju, żeby utrzymać idealny poziom. Jestem bardzo zadowolony z tego auta.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 68KM 50kW [l/100km]

3,3