Ocena kierowcy - Renault Clio III Hatchback 5d Phase II

Piotr, 13 lat temu
Silnik 1.2 16v 75KM 55kW
Rok produkcji 2010
Renault Clio III Hatchback 5d Phase II 1.2 16v 75KM 55kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prowadzi się pewnie i przewidywalnie.
To był bardzo dobry wybór.
Bardzo dobre i przyjazne kierowcy auto. Jeździ nim moja żona, ale ja czasami (z przyjemnością) też z niego korzystam. Żałuję tylko, że nie kupiłem mocniejszej wersji 100KM... Na pewno frajda byłaby większa, a spalanie ponoć nieco niższe. Troszkę chrapliwy dźwięk, ale to dobrze - udaje większy rozmiar :)
Biegi wybiera precyzyjnie, cicho, z krótkim skokiem. Szybko przeskakujemy pomiędzy przełożeniami przy ruszaniu i już po chwili mamy 5 przy 60km/h... Krótko mówiąc przełożenia dobrane głównie do miasta.
To największa zaleta - pewne prowadzenie i doskonałe wyczucie drogi. Najlepsze ze wszystkich aut jakie miałem. Trzyma prostoliniowość jazdy, nie myszkuje, wspomaganie uzależnione od prędkości - świetnie dobrane. Hamulce ostre jak brzytwa, dozowanie siły hamowania dosyć trudne - łatwo można wylądować z nosem na szybie.
Nie mam zastrzeżeń, Jedynie nie mogłem przyzwyczaić się do braku czujników cofania (miałem je w pozostałych samochodach), ale każdy może sobie dokupić, więc to nie jest obiektywne zastrzeżenie.
Wszystko pod ręką. Do ukrytego nieco za kierownicą sterownika systemu audio można się szybko przyzwyczaić.
Szybko i wydajnie.
Jak na takie małe z zewnątrz auto, to bardzo dobrze. Jeżdżę zwykle dużo większymi autami 4x, ale tu w żaden sposób nie odczuwałem ścisku czy dyskomfortu. Spory i ustawny bagażnik, jak na małe auto. Głupotą jest tylko dzielenie oparcia przy braku dzielenia siedziska, o czym dowiedziałem się przy odbiorze samochodu. Nawet do głowy by mi nie przyszło, że tak można...:( Na razie jednak nie składałem nawet oparcia, więc to nie przeszkadza.
No,.. silnik jednak słychać przy mocniejszym dodaniu gazu... Generalnie jednak nie można zarzucić nadmiernego hałasu.
7,5l/100km. Liczyłem na mniej. Auto niemal ciągle użytkowane w mieście i na krótkich dystansach. Przy wyjeździe w trasę uzyskałem 5,5l bez specjalnych wyrzeczeń.
Najlepszy w tej cenie. Ostatecznie za niewiele ponad 40.000zł w dobrze wyposażonej wersji Tech Run + parę innych dodatków (5 drzwi, czarny metalic, jakiś czujnik temperatury w lusterkach i podgrzewane lusterka). I to nie za jakiś model z poprzedniego roku, ale z bieżącego.
Nic i jestem miło zaskoczony. Co prawda czytałem, że nowe Clio zjamuje 1 miejsce w rankingu niezawodności do 50.000km przebiegu i do 3 lat, ale czytać i doświadczyć to różne rzeczy. Żona raz wyłamała zimą wycieraczkę przedniej szyby próbując ją podnieść - jak się okazało nie jest to możliwe. Mimo wszystko nie najlepszy pomysł, no bo jak oczyscić pióro z lodu?
Nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16v 75KM 55kW [l/100km]