Ocena kierowcy - Renault Clio III Hatchback 5d Phase II

Barri, 8 lat temu
Silnik 1.2 TCe 16v 100KM 74kW
Rok produkcji 2011
Renault Clio III Hatchback 5d Phase II 1.2 TCe 16v 100KM 74kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : mega kopniak i spalanie.
Auto kupiłem bo poprzednie Clio już się wysłużyło. To moje trzecie Clio. Świetne do miasta i na trasę. Ma cztery koła, kierownice z wspomaganiem, elektryczne szyby i świetną klimę. Jak trzeba to i można poszaleć sobie troszkę, silnik ma sporo mocy jak na te wagę.
Silnik pracuje dobrze, tzn. nie przeszkadza. Dobrze wkręca się na obroty pow. 2600 i daje odczuć sie w plecach że autko przyspiesza, czasami nawet za mocno.
zmiana biegów dająca pewnośc że wbijamy własciwy bieg, nie ma mowy o pomyłce. troszkę trzeba sie przyzwyczaić do innego położenia biegu wstecznego, ale to drobiazg. reszta jak najbardziej ok.
prowadzi się rewelacyjnie, jak na ten segment, trzeba tylko pamiętać żeby zdjąć nogę z gazu w zakrętach (potrafi wyweźć na zewnątrz zakrętu) wtedy nadmiar mocy najbardziej przeszkadza ;]
Duże lusterka, spora szyba przednia jak na rozmiary auta, boki spoko no i tył też bez problemów że coś się "schowa" za słupkiem.
Brak uchwytów na kubki. Ale taka już jest filozofia fracuzów "pije sie na stacji albo w kawarniach, nie w samochodach" Fotel kierowcy mógłby opuszczać się troszkę niżej, ale to bardziej moje przyzwyczajenie niż mankament. Bagażnik zaskakująco spory i "pakowny" płaska podłoga bez zakamarków mozna powiedzieć wymiary jak komoda ;] niejedno z Ikei przywiezione i skręcone w domu.
Nawiew działa, klima grzeje/chłodzi tak jak trzeba, bez zbędnego gadania, w tym aucie raz ustawiłem i więcej nie dotykam, zapomiałem że muszę coś tam ustawiać. w środku mam zawsze komfort klimatu a wentylatora w ogóle nie słychać (na 1 ustawieniu wieje tyle co potrzeba,2 juz za moce/ reszty nie potrzebowałem sprawdzać :})
doskonała. autem wożę sie sam i czasami dzieciaki do szkoły. sporadycznie wypad na dłuższą trasę ze znajomymi. nikt nie narzeka na ciasnotę.
nie jest to limuzyna klasy super S coś tam, ale przy 160 km/h można swobodnie rozmawiać bez podniesionego głosu, choć juz przy 130 km/h słychać hałas i pracę silnika. słuchawki nie są potrzebne.
To moja pierwsza benzyna, wcześniejsze moje auta to ropniaki, ze wzdlędu na spalanie. I tu się zdziwiłem miło, spalanie tylko nieznacznie wyższe od ropniaków a ile mniej problemów z wtryskami, zimowymi rozruchami, przyspieszeniem. słowem, dwa litry więcej na 100km to niewielka cena za brak problemów z którymi boryka sie kazdy diesel.
Za 4 letnie auto dałem niecałe 20 tyś. Dalej pachnie nowością, nić nie trzeszczy, nic nie odpada, prezentuje sie jak nowe (pod warunkiem że umyję). jak wspomniałem wcześniej sporo "francuzów" miałem w rodzinei, moja żona też ma renie scenic. w tych samochodach jak sie ich nie katuje jak driftowozy i inne rajodowe nibymaszynki, można jeżdzić latami wymieniając jedynie części które zawsze i w każdym wozie sie zużywają.
do dziś? brak a mam wóz od pół roku. i nic nie wskazuje że bedzie inaczej, regularne przeglądy, wymiany oleju, czynnika chłodzącego, filtrów etc. i z 10 lat bedzie jeszcze dobrze służył, bo to do jeżdżenia nie do lansowania autko jest. choć muszę przyznać że wygląd niczego sobie, zwłaszcza w czarnej perle z chromowanymi klamkami wygląda jak mini limuzyna ;]
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TCe 16v 100KM 74kW [l/100km]