Ocena kierowcy - Renault Clio III Hatchback 5d

Jerry, 14 lat temu
Silnik 1.2 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2007
Renault Clio III Hatchback 5d 1.2 16V 101KM 74kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.2 101KM jest stworzony dla tego samochodu.
Z samochodu jestem bardzo zadowolony - atrakcyjny z zewnątrz, przyjemny wewnątrz. W połączeniu z dynamicznym silnikiem jakim jest 1.2 TCE nie ma się czego wstydzić na drodze. Ciężko oceniać nie znając osobiście rywali, ale nie chyba nie zamieniłbym Clio na inne auto z tej klasy. Niestety na rzetelniejszą opinię o samochodzie trzeba będzie zaczekać jeszcze jakies 100tys km ;)
To była największa niewiadoma przy kupnie tego samochodu. Nowy silnik, niewieka pojemność a spora moc. Muszę powiedzieć że silnik jest świetny - żwawy, dynamiczny, nie brakuje mu mocy - wg mnie do tego auta idealny.
Wsteczny rzadko wchodzi za pierwszym razem, trzeba jeszcze raz wysprzęglić lub poprzeskakiwać przez inne biegi. Poza tym brak zastrzeżeń
Pierwsze co zwraca uwagę to takie małe kikuty przy kierownicy ;) Jednakże nie miałem z tym żadnych problemów - są bardzo wygodne, co więcej teraz śmieszą mnie długie wajchy w innych samochodach ;) Przyciski i cała reszta rozmieszczona poprawnie. Jedynie małe zastrzeżenie do sterowania radiem z kierownicy - pokrętło chodzi tak lekko że ciężko mi przełączyć o jedną pozycję
Jak na tę klasę dobrze, a może bardzo dobrze. Z przodu wygodnie i miejsca dość. Z tyłu nie siedzę, ale nie słyszałem, żeby ktoś się skarżył
Bardzo dobrze - na autostradzie nie szalejąc można spokojnie rozmawiać czy słuchać radia co w poprzednim modelu było ciężkie
Nie jest tak dobrze jak to dealer mówił :) ale nie jest też całkiem źle. Wygląda to mniej więcej tak - szybko na autostradzie to nawet 9l, normalnie jak jeżdzę (głównie miasto i trochę poza) to w granicach 7.5 W trasie dało rade zejść do 5.4 ale jak myślałem tylko o prowadzeniu auta ;) mały trik - ustawienie komputera na pokazywanie chwilowego spalania bardzo to spalanie obniża ;)
Ciężko powiedzieć że jest dobrze czy że jest źle. Bez fajerwerków. Dobra jakośc za cenę, za normalną cenę.
brak
brak