Ocena kierowcy - Renault Clio III Hatchback 5d

diabeł, 12 lat temu
Silnik 1.2 TCe eco2 100KM 74kW
Rok produkcji 2010
Renault Clio III Hatchback 5d 1.2 TCe eco2 100KM 74kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : żyleta
Autko jak za te pieniądze (40tyś zł) jest całkiem przyzwoite. Choć nerwowość silnika 1.2 tce trochę mnie irytuje to uważam, że wybrałem dobrze tym bardziej, ze jest to 2 auto w rodzinie. Gdy siedzi się w środku ma się wrażenie, że jedziemy dużo większym samochodzikiem.
Silnik trochę mnie rozczarował, w mieście jeździ mi się tragicznie, ciągle trzeba machać biegami, silnik jest bardzo ale to bardzo nerwowy ( o płynnej jeździe można zapomnieć), albo nie jedzie albo rakieta ( bardzo słaby dół 1-3.5 tyś muł, od 4 rakieta), przy ruszaniu trzeba ostro gazować bo bardzo łatwo go zdławić, ogólnie mało elastyczny i spodziewałem się po nim czegoś więcej, choć dynamiki przy wyższych obrotach może mu pozazdrościć nie jeden lepszy wóz. Da się tym pojechać 210 km/h.
całkiem poprawnie
jak na tą klasę to jest dobrze, prowadzi się poprawnie i przyjemnie, nie jest to sportowy wóz z super pewnym i precyzyjnym prowadzeniem, ani miękka limuzyna pływająca po całej drodze, jest lepiej niż dobrze. Hamulce są niewiarygodne, jednak widać, że renault stawia ponad wszystko na bezpieczeństwo.
nic do zarzucenia.
wnętrze trochę nudne i plastikowe, ale jest wszystko co powinno być.
Klima manualna bardzo wydajna, a grzać zaczyna po 500m w mrozy -20.
Na tą klasę rewelacja, grande punto wymięka, 207 przy cliówce też nie ma się czym pochwalić, a nowa fiesta to już tragedia. Jedynie Kia Venga pod tym względem wygrywa ale jest 5 tyś zł droższa.
spoko.
średnio 6.5. W mieście ok 7, na trasie 6 przy normalnej jeździe.
Idealny.
Auto jest nowe.