Lista ocen Renault Clio III (168) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 154 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~the_bertone
Grandtour 1.2 i 75KM 55kW
Tutaj mam najwięcej zastrzeżeń - mimo wymienionego filtru kabinowego ciągłe problemy w zimie z ogrzewaniem. Przy porannych mrozach rzędu -15 C na ogrzanie wnętrza musiałem nie raz czekać gdy już byłem pod zakładem pracy (jakieś 25 - 30 minut drogi). Być może jest to wina przeciągu, który występuje od strony pasażera mniej więcej pod schowkiem. Proszę wierzyć, każdemu z moich pasażerów odechciewało się jeździć z przodu, szczególnie mężczyznom....
~Jokero
Hatchback 5d 1.2 TCe eco2 100KM 74kW
Tu muszę dać trochę niższą ocenę. Po kolei. Klimatyzacja w upały wydajna, ale ma problemy z zawilgoceniem wnętrza. Latem jak jest na dworze ciepło i zacznie padać deszcz strasznie parują szyby - trzeba jechać z włączoną klimą żeby coś widzieć (filtr kabinowy wymieniony i dalej to samo). Ogólnie parujące szyby to zmora tego samochodu. W zimie trochę minie zanim we wnętrzu zrobi się ciepło - trzeba dać ogrzewanie na kratki wentylacyjne, gdyż...
~ewaodrenault
Hatchback 5d 1.5 dCi 86KM 63kW
Masakra! To najlepsze określenie. Nawiew i ogrzewanie permanentnie w naprawie - podobno to bolaczka tego modelu. W zimie brak ogrzewania i wiecznie zaparowane szyby, do tego stopnia, ze co skrzyżowanie trzeba wycierac bo nic nie widac. Latem w samochodzie +40 stopni brak klimy i nawiewu. Trzeba jezdzic przy otwartych oknach. Nawiew naprawiany w roznych warsztatach i ciagle cos a jednorazowy koszt naprawy ok 500 zl.
~Baśka
Hatchback 5d 1.5 dCi eco2 70KM 51kW
Wentylacja przeciętna, klimatyzacja sprawna. Ogrzewanie w tym aucie to nieporozumienie. Serwis twierdzi, że nie ma możliwości technicznej poprawy ogrzewania. W zimie praktycznie nie da się jeździć, w aucie jest ekstremalnie zimno, włączenie ogrzewania i dmuchawy na full powoduje natychmiastowy spadk temperatury silnika i zimny nadmuch. Silnik w warunkach zimowych nie dogrzewa się na trasie do 50 km.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.4 i 16V 98KM 72kW
Grzać to on nie grzeje jak stary dobry opel, piekła w kabinie nie będzie. Trochę długo się nagrzewa w kabinie. Tylna szyba i tylne boczne szyby lubią parować gdy ktoś siedzi z tyłu. Oczywiście w deszczowe lub zimowe dni :) Niestety mój nie posiada klimy, może gdyby była klima to lepiej by rozwiązywała problem wilgoci w aucie. Nawiewy pracują nawet cicho, prócz 4 biegu.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.4 i 16V 98KM 72kW
Przeciętnie, ponieważ takie jest ogrzewanie w tym aucie. W oplu w moment można było rozpętać piekło wewnątrz auta, tu gorzej. Szczególnie kiedy trzeba odparować szyby. spory problem z zaparowanymi szybami bocznymi i tylną. Clio dobrze rozdziela nawiewy tak jak się to ustawi, lecz kiedy ustawi się nawiewy na przednią szybę, to nawet boczne nawiewy szyb zapominają o robocie.
~P
Hatchback 3d Phase II 1.6 16v 125KM 92kW
Auto jest wyposażone w klimatyzację automatyczną jedną z najlepszych jaką używałem. Sama włącza obieg wewnętrzny gdy silnik zimny, również klimatyzacja jest włączana kiedy czujniki wykryją taką potrzebę. W zimę po 3 minutkach już zaczyna ciepłym wiać zaś w lato po odpaleniu silnika moment i jest chłodno. Bardzo wydajne chłodzenie i ogrzewanie.
~candino@autograf.pl
Hatchback 5d 1.4 i 16V 98KM 72kW
Sam pęd powietrza nie wystarcza żeby powietrze dotarło do środka somochodu, dlatego nawiew musi być włączony cały czas (ciekawe jak długo wentylator wytrzyma?). Ogrzewanie OK tzn. szybko, sprawnie i bez problemów. Ze względu na duże szyby i postępujące ocieplanie klimatu, koniecznością jest klimatyzacja. W zeszłym roku jednak jakby sprawniej działała.
~QbArt.it
Hatchback 5d 1.5 dCi 86KM 63kW
Mam automatyczna klimatyzacje i odrazu sie w niej zakochalem. Ustawiam tylko tempere w pojezdzie i reszta zobi sie sama. Kierunki wylotu powietrza ustawiaja sie same i nie ma sie wrazenia, ze cieple czy zimne powietrze wieje nam w twarz. Jest tez przycisk szybkiego oczysczania szyb z pary wodnej. Po jakis 2 min. widocznasc jest doskonala.
Dziennik kosztów dla Renault Clio III
5,4
7,6
8,2
~Przemysław
Hatchback 3d Phase II 1.5 dCi 75KM 55kW
Jeśli chodzi o klimę to poczekam do lata. Natomiast ogrzewanie działa jak powinno tylko słabo mi grzeje mi nogi podczas ostatnich mrozów, przez co czuję, nie czuję palców u stóp. Mogę skierować całą siłę ogrzewania na nogi ale wtedy zimno w pozostałej częsci kabiny. Oczywiści to mała wada, także solidne 4 gwiazdki.