Lista ocen Renault Clio III (178) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 145 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~apo
Grandtour Phase II 1.5 dCi 75KM 55kW
Samochód prowadzi się pewnie, nie podskakuje na wybojach. Należy natomiast z wyczuciem wchodzić w ciaśniejsze zakręty, ponieważ clio grandtour ma tendencje do lekkiego przechylania się.
~Mi.B
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Ani miękki ani twardy, jak dla mnie doskonały, świetnie trzyma się drogi, również na zakrętach. Jest wysoki więc nie straszne mu większe dziury czy wyższe garby/krawężniki. Standardowe opony 15" wystarczają.
~***
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Zasłużona \"piąteczka\" samochód prowadzi się idealnie. Nie ma nie miłych niespodzianek na zakrętach. Poza tym zawieszenie bardzo dobre. Nie jest zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Idealnie tłumi nierówności.
~Tomek
Hatchback 5d 1.4 i 16V 98KM 72kW
wspomaganie kierownicy bardzo dobre do miasta, manewruje się nim bardzo łatwo, hamulce też dobrze radzą sobie z samochodem, do normalnej jazdy w porządku ale do szaleństw ta wersja się nie nadaje
~QbArt.it
Hatchback 5d 1.5 dCi 86KM 63kW
Kiedy pierwszy raz pokonywalem droge do pracy (znam kazdy dolek na jezdni) mialem wrazenie, ze wylano nowy asfalt :) Na zakretach trzyma sie bardzo dobrze i pewnie je pokonuje. Czysta przyjemnosc z jazdy.
~Bartek
Hatchback 5d 1.5 dCi 86KM 63kW
Jak na ta klase to super. Fajnie sie trzyma na zakretach, mam alu 14 cali wiec nie trace wiele na komforcie. Autko jest jednak krotkie wiec na poprzecznych nierownosciach skacze. Ale do opanowania.
~Jarecki
Hatchback 5d 1.2 i 16V 75KM 55kW
Zawieszenie trwałe i dobrze zestrojone. Nie pamiętam jakie są ceny, bo wymieniałem coś ostatnio chyba 4 lata temu, a jak się jeździ po Łodzi, to naprawdę jest wyczyn !
~W4s1k
Hatchback 5d Phase II 1.2 16v 75KM 55kW
Wspomaganie jak dla mnie trochę za mocne ale to auto miejskie, więc tak pewnie musi być. Clio ładnie trzyma się na łukach i nie ma przechyłów na boki przy szybszym pokonywaniu zakrętu.
~Marcin
Hatchback 3d 1.5 dCi 106KM 78kW
Trzyma się na zakrętach jak przyklejony. Reaguje nawet na minimalny ruch kierownicą. Ja mam wersję Rip Curl - jest bardzo twarda. Każdą nierówność mocno odczuwa się.

Usterki Renault Clio III

Renault Clio III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jarek
Grandtour Phase II 1.5 dCi 88KM 65kW
Jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Dobra przyczepność, nie "kiwa" się na zakrętach. Nie boję się o zniszczenie lusterka o asfalt szybciej pokonując zakręt.