Ocena kierowcy - Renault Clio IV Grandtour

gej nie jest OK, 8 lat temu
Silnik 1.2 16V 74KM 54kW
Rok produkcji 2013
Renault Clio IV Grandtour  1.2 16V 74KM 54kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
ogolnie wrazenia na plus. milo sie nim jezdzi jak nie jest sie rajdowcem. przy lpg mam wylaczony dolny bagaznik a przy tym ma on moze 350 litrow. mam lakier pastelowy i jest bardzo podatny na zarysowania.
mam 1.2 z lpg - porownuje do c3 z silnikiem 1.1 i lpg. moze dla krótkiego clio silnik 1.2 jest ok ale dla kombii wystarcza tylko do miasta. brak jakiej kolwiek dynamiki. przy predkosci 120 i probujac wyprzedzac potrafi spalic i 9 litrow lpg na trasie. operujac gazem bardzo spokojnie, planujac wczesniej ruchy, hamujac silnikiem i jadac max 90 mozna w trasie spalic 6 litrow lpg. mi srednio pali ok 7 litrow lpg ale jezdze bardzo spokojnie. niestety do gazu tylko ten silnik zostal z marna wrecz dynamika. jak ktos na nia liczy musi wybrac inny silnik. jak na razie moj nie przepala oleju
w moim czasem mam problem z wlaczeniem wstecznego. poza tym pozostale wchodza tam gdzie potrzeba
wspomaganie na postoju chodzi bardzo latwo, w czasie jazdy nie slychac zadnych stukow, pracy zawieszenia. jest ok w czasie pokonywania zakretow czuc pewnie samochod.
siedzi sie nisko wiec nie widac przodu. lusterka duze i wystarczajace do wyprzedzania. mala szybka z tylu. czujniki pomagaja parkowac.
wszystko co potrzeba pod reka.
wentylacja slaba. kratki na srodku maja regulacje tylko boki i gora brak na dol. w porownaniu do c3 zle. tam przy obiegu otwartum czasem byly przeciagi.
dosyc komfortowo i jak na mael auto wystarczajaco miejsca. mam 170 cm wzrostu i 80 kg wagi. dla wiekszych moze byc za male
niestety silnik 1.2 glosny, poza tym halas dochodzi od uszczelek i oplywajacego je wiatru. swiszczy uszczelka okna od pasazera
mnie pali srednio 7 litrow lpg przy spokojnej jezdzie. nawet aso nie ma az tak wygorowanego cennika. ( 500 pln regulacja zaworow), czesci zamienne nie sa drogie.
kupilem go jako poleasingowe z salonu z przebiegiem 40 tys. za 40 tys z gazem. jak na ta cene dla mnie ok. samochod prosto po gwarancji bez wypadkowej historii, nawet bez widocznych rys. wyposazenie buisness z dotykowym radiem i czujnikami - bez alufelg.
brak
jak na razie brak.