Ocena kierowcy - Renault Clio IV Grandtour

Zbyszek, 8 lat temu
Silnik 1.5 dCi 75KM 55kW
Rok produkcji 2014
Renault Clio IV Grandtour  1.5 dCi 75KM 55kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Auto jest moim zdaniem ładne. To jedyne clio jakie kiedykolwiek mi się podobało. Patrząc z zewnątrz wygląda na większe niż jest w żeczywistości.
Silnik niestety ospały i głośny ale za to super ekonomiczny. Bardzo odczuwalna ''turbo dziura''. W mieście jeszcze można przeżyć, ale poza miastem wyraźnie brakuje mocy.
Malo precyzyjny mechanizm zmiany biegów. Za długie skoki dźwigni. Moim zdaniem źle dobrane przełożenia, wyprzedzanie ciężarówek zawsze na czwartym biegu. W mieście przy 50 km/h trzeci bieg, przez to w aucie jest głośno. Jedyny plus za łatwo włączający się wsteczny bieg.
Zawieszenie twarde, mało komfortowe. Mimo sztywności zachowanie w zakrentach fatalne. Moja pierwsza jazda omal nie skończyła się wypadkiem. Moim poprzednim autem (Audi a3) pokonywałem te same zakrenty znacznie szypciej i zawsze ze spokojem, nadszedł czas na zmiane przyzwyczajeń.
Poprostu fatalne fotele. Za krutkie siedziska, brak trzymania bocznego, i dotego twarde zawieszenie. Na wyboistych drogach auto bardzo podskakuje. A myślałem że francuskie auta są wygodne, myliłem się
Dziwna deska rozdzielcza sprawia wrażenie zabawkowej. Wielki cyfrowy prędkościomierz odwraca uwagę od innych wskażników. Przez zbyt rozbudowane pokrętła regulacji nawiewów nie widać wszystkich opcji ustawienia kierunku nadmuchu
Klimatyzacja wystarczająco wydajna. Para z szyby zchodzi błyskawicznie.
Auto jest małe wiec nie ma co oczekiwać cudów. Z przodu miejsca jest wystarczająco dla osoby o wzroście 180cm. Z tyłu miejsca na nogi wlaściwie nie ma.
W samochodzie jest głośno. Słychać nie tylko przerażliwie męczący się silnik, ale też szum wiatru i odgłosy dochodzące z kół.
Zużycie paliwa niesamowicie niskie. W zbiornik paliwa mieści sie ok 42l, w ruchu mieszanym można na tym zrobić 1000 km.
Jakość plastików i ich montarzu niestety budzi wiele do życzenia. Mój egzemplaż ma 16000km przebiegu i już zaczynają trzeszczeć plastiki. Strach pomyśleć co będzie dalej. Na kole kierownicy widoczne są pierwsze oznaki zużycia. Materiał na siedzeniach jest bardzo cienki.
Mimo że auto jest prawie nowe (odebrałem go z salonu na poczontku lutego) zdążyło się już zepsuć. Po przejechaniu 8000 km zepsuło się wspomaganie kierownicy. Naprawa polegala na wymianie całego układu,trwało to dwa tygodnie,
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 75KM 55kW [l/100km]