Ocena kierowcy - Renault Clio IV Grandtour

RXon, 5 lat temu
Silnik 1.5 ENERGY dCi 75KM 55kW
Rok produkcji 2016
Renault Clio IV Grandtour  1.5 ENERGY dCi  75KM 55kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Stylistyka super! Nie ma lepszego auta w segmencie B, który tak zgrabnie wygląda w kombi. Mam wersję 75km z chipem na 110km i 245Nm. Skrzynia 5 biegów o długich przełozeniach. 2000obr/min = 112km/h a 3000obr/min = 168km/h. Auto pali do 120 - 4L/100km. W zimę tylko w mieście do 2km palił do 8L/100km. Drogi podmiejskie w dosyć dynamicznie około 5L/100km. Podmiejskie zgodnie z przepisami 3,8L/100km. Szybka jazda na autostradzie średnio 140 to 6,5L/100km. Średnio z całości 4,5 - 5L/100km. Prowadzi się bardzo pewnie i wygodnie. Silnik średnio dynamiczny przy niskich prędkościach ale na autostradzie daje o sobie znać dosyć dobry moment (po tuningu). Auto bardzo dobrze przyspiesza 120-160km/h. Mitsubishi Outlander nie dawał rady z 2L dieslem. Serwisy co 30tyś (750 -800zł) ale polecam wymieniać w międzyczasie olej i filtry co 10 tyś. Jakość w środku na 4. Fotele na 4-. Światła na 4.
Spalanie średnie w okolicy 4,5 - 5L/100km. Spokojna trasa do 120 to 4L/100km. ocena 4+
Biegi 1 i wsteczny nie wchodzą chętnie. Skrzynia 5 ale bardzo długa i nie meczy silnika. Jednak przydał by się bieg pomiędzy 4 i 5 bo 5 dopiero ma swoje min obroty przy 72km/h a często auta jadą około 65-70 i 4 już lekko za wysoko a 5 za nisko. ocena 3+
Bardzo komfortowy i lekko sportowy. 4+
Kształt prawie ideał w tym segmencie. Skoda Fabia kombi to klocek - wozidło A do B. Ponadto niby extra litry w bagażniku to nie prawda dla kogoś kto umie liczyć. Po pierwsze Clio ma 1380L pojemności kabiny a Fabia 1395L czyli zaledwie 15L wiecej ale musimy pamiętać, że bez koła zapasowego. Clio ma je pod podłogą (koło zajmuje około 60L). Czyli dodając koło wyjdzie, że Clio ma więcej przestrzeni ładunkowej o 45L niż fabia! Ponad to, co z tego, że Fabia ma większy bagażnik, bez koła, jak ma mniej miejsca na siedzeniach z tyłu. Co jest ważniejsze??!!
Silnik bardzo wolno się rozgrzewa w zimie. 3+
Jak na segment B to 4+
Najlepiej kupić 2 letnie Clio z minimalnym przebiegiem. Ja kupiłem 1,5 roczne za połowę ceny. Moja wersja kosztowała 63tyś a ja kopiłem za 33,5 tyś. z 27500 przebiegiem.
Nie ma jeszcze
Nie ma jeszcze