Lista ocen Renault Clio IV Hatchback 5d Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2016-2019 (6) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Konrad
Hatchback 5d Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Ten silnik to niestety dla mnie najsłabszy punkt. Jest dużo gorszy niż 1.0 Ecoboost, którego posiadam. Ma słaby dół, więc trzeba go podkręcić przy ruszaniu. Na 5-tce praktycznie zero przyspieszenia. W cztery dorosłe osoby to już w ogóle nie ma jazdy. Na początku czuć było wibrację, na szczęście po kilku tysiącach km wibracje ustały. Polecam dopłacić 2600 pln do 1,2 Tce (bo tyle wynosi dopłata, jeżeli weźmiemy koło zapasowe).
~Antek
Hatchback 5d Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Pamietajmy - to 0.9 - nie pojedzie szybciej niz 160, przy wyzszych predkosciach drze sie i pali jak smok - jednak przy 130 zachowuje wysoka kulture jazdy i jak trzeba to przyspieszy. W miescie bardzo dynamiczny. Ma wyjatkowo ladne brzmienie jak na mala kosiarke. Autko bardzo ekonomiczne
~mocho
Hatchback 5d Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Strasznie się telepie, aż czuć na kierownicy. Anemia, anemia, anemia okupiona horrendalnym zużyciem paliwa. W mieście przy spokojnej jeździe - 7.2l/100km. Tyle mi Auris pali, który ma silnik prawie 2x większy ;-)
~gryf
Hatchback 5d Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
To chyba najsłabszy punkt tego auta. Ten motor pracuje nawet kulturalnie, tyle ,że ma dużą turbo dziurę . Sprawnie przyspiesza dopiero od około 2300 obr i ma słabiutki dół.
~Andrzej
Hatchback 5d Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Tce 90 wydajny i w miarę elastyczny, idealny do miasta i na trasy z wyjątkiem autostrad.
~Marcin
Hatchback 5d Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
W mieście fajna dynamika, niskie spalanie
Renault Clio IV Hatchback 5d Facelifting