Ocena kierowcy - Renault Clio IV Hatchback 5d

Silnik TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2014
Renault Clio IV Hatchback 5d TCe 90KM 66kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Multimedia
Dlugo rozwazalismy zakup- innymi opcjami do zakupu byl kolejny Swift (po Faceliftingu), oraz z mniejszych aut Twingo oraz Fiat 500. Auto do uzytku jako drugie w domu.Względem Suzuki Swift- przestronniejsze (zwlaszcza tył i bagażnik), nowoczesniejsze - konstrukcja Suzuki ma juz ponad 10 lat oraz korzystniejszy stosunek ceny do jakosci i wyposazenia. Pozostale odpadly ze wzgledu na mniejsza praktycznosc.
Silnik troche zagadka bo raptem 3 cylindry i 0.9l pojemnosci. Na pewno elastyczny i wystarczajacy do dojazdów do pracy (Sląsk) - poki co jest ok. Denerwujacy element - wibracje w trakcie postoju - w czasie jazdy ok.
Bezproblemowo
Duzo lepiej niz w Swifcie - lepszy prowadzenie i czucie tego co pod kołami. Wspomaganie swietne -żona chwali latwosc parkowania.
Swietnie ze wzgledu na kamere cofania
Extra konsola srodkowa i wyswietlacz multimedialny. Ciekaw jestem lakierowanych plastików czy nie beda sie łuszczyc -poki co (pół roku) bez zastrzezen
Swietnie -duzo lepiej niz w naszym pierwszym aucie Octavii II 1.9 TDI
Jestem zaskoczony in minus przestrzenia dla kierowcy -mam 176cm wzrostu i jest dosyc ciasno na szerokosc. Jesli chodzi o miejsce z tylu jak na tą klasę przyzwoicie..
Do 130km/h ok
Na razie tylko paliwo
Wersja Techno Feel dodatkowo doposażona w kamerę cofania, hands free, podłokietnik i pare drobiazgów - kupiona z wyprzedaży rocznika. Cena ktora zaplacilismy 47k PLN - na pewno nie malo ale wg mnie bylo warto.
Na razie nic
Na razie nic