Ocena kierowcy - Renault Clio V Hatchback 5d

Silnik 1.0 TCe 100KM 74kW
Rok produkcji 2019
Renault Clio V Hatchback 5d 1.0 TCe 100KM 74kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Inne
Auto jeśli chodzi o wygląd, który jest kwestią gustu, jak dla mnie bije konkurencje. O kupnie tego auta zdecydował nowoczesny wygląd, bezpieczeństwo (najlepszy wynik EuroNCAP w swojej klasie) oraz prosty silnik bez bezpośredniego wtrysku, w którym można zamontować instalacje LPG. Wyposażenie też jest bogate w stosunku do ceny. Konfigurując Peugeota 208 lub Polo trzeba zapłacić minimum kilka tysięcy więcej.
Plusy to dynamika, brak bezpośredniego wtrysku. Minusy to wibracje, które na postoju czasem przenoszone są do środka. Może jak poduszki silnika się wyrobią to problem zniknie.
Skrzynia jest precyzyjna, ale lewarek wykonuje minimalne ruchy po wrzuceniu biegu. Kto słyszał o skrzyni M32 w Oplach ten wie, że to dobrze nie wróży.
Niska oceny bo oszczędzanie energii jest totalnie nie przemyślane w tym aucie. Stoimy kilka minut a cyfrowe zegary nie gasną mimo tego, że auto jest zgaszone. Po co mi informacje w trakcie postoju. W efekcie czego nie można posłuchać radia dłużej niż 10 minut bo non stop pojawia się informacja, że akumulator zaraz się rozładuje i radio gaśnie, a cyfrowe zegary dalej się palą.
Proste w obsłudze.
Jestem wysoki 190 i bardzo dobrze mi się nim jeździ.
Proszę porównać na yt Clio z 208 w teście spalania autocentrum przy 140. W Clio lekki szum, a w 208 huczy.
W aucie raz zgasły wszystkie ekrany podczas jazdu przy przebiegu kilkuset kilometrów. Po ponownym uruchomieniu problem znikł.
Auto ma dopiero 3 tys. km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TCe 100KM 74kW [l/100km]

6,4