Ocena kierowcy - Renault Clio V Hatchback 5d

Silnik 1.3 TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2020
Renault Clio V Hatchback 5d 1.3 TCe 130KM 96kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie
Silnik : W mojej ocenie tego typu doznania z jazdy można było spotkać wyłącznie w segmencie premium lub wyżej, szczególnie że pali wyjątkowo mało jak na taką moc.
Jest to dobry uniwersalny samochód w trasę dla osób, które nie oczekują bardzo dużej przestrzeni wewnątrz, ale też nie chcą przeciętnego wozidła z wyglądu i czasem poczuć radość z jazdy. W trasę, bo zarówno silnik jak i automatyczna skrzynia biegów dobrze współgra z całością, pokonywanie wielu kilometrów nie będzie męczące. Do tego chyba aktualnie jest to najbardziej wyciszony samochód w swojej klasie.
Mam wrażenie, że samochód dysponuje mocą znacznie większą niż 130 KM, szczególnie z powodu dobrego wyciszenia. Potencjał na ten silnik jest bardzo duży i zaczynam rozumieć dlaczego będzie montowany nie tylko w grupie Renault, ale i również w Mercedesach.
To nie jest typowa francuska skrzynia biegów, z jaką do tej pory miałem do czynienia. Jest porównywalna z DSG. Bardzo dobrze dobiera biegi. Należy jedynie umiejętnie nauczyć się ruszać z miejsca, ponieważ hamulec postojowy oraz ręczny zachowuje się w specyficzny sposób i po prostu odblokowuje się później niż byśmy tego oczekiwali w trakcie szybszego ruszania z miejsca.
Nie znam samochodu tej klasy który ma tak dobrze dobrany i działający układ jezdny.
Kolor urban grey robi robotę
Ja wiem, że to jest samochód kompaktowy, ale mogliby twórcy chociaż umiejscowić kamerki przód/tył z jakąkolwiek osłoną przed deszczem/śniegiem albo w lepszym miejscu. Reszta ok, bez zaskoczeń. Jest w sam raz.
System sterowania multimediami oraz wszystkie pokrętła, guziki znajdują się w końcu na swoim miejscu niż było to do tej pory w poprzednich generacjach samochodów Renault. Mógłbym nawet zaryzykować stwierdzeniem, że sam panel multimedialny jest najbardziej intuicyjny z jakim do tej pory się spotkałem.
Bardzo wydajnie chłodzi i ogrzewa. Przy wyższych nastawach niestety działa głośno, ale nie traktuję tego jako jakiś mankament.
Oceniam z perspektywy samochód klasy B
Do 110-120 km/h samochód pozwala na spokojną, cichą rozmowę. W miarę głośno zaczyna się od okolic 150-170 km/h. Doskonały wynik.
Świetny kompromis między radością z jazdy, a kosztami utrzymania. Nie boję się o wydatki. Polecam pakiety serwisowe szczególnie, że jest to nowa konstrukcja.
Poświęciłem sporo czasu na analizy i jazdy próbne. To będzie samochód z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży.
Wady wieku dziecięcego z oprogramowaniem. Panel wyłączał się/zawieszał. Na ten moment wystarczyła aktualizacja.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 TCe 130KM 96kW [l/100km]