Lista ocen Renault Espace V (39) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~UserX
Van 1.8 Energy TCe 225KM 165kW
Zrywny od niskich obrotów, cichy (też na niskich) i oszczędny jak na benzynę w automacie przy tych wymiarach i wadze. Nie jest też bez wad - zamulony start, to może być kwesta skrzyni EDC ale czasem przy włączaniu się do ruchu miewa chwilę wahania. Na wysokich obrotach warczy nieprzyjemnie i pali momentami naprawdę dużo. Średnio wychodzi mi ok 9l/100km. Więc jak na gabaryty auta, automat i 225KM nie jest źle (duże miasto, autostrada i lokalne...
~Maciek
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Po prostu zapomnieli go zamontować. Tutaj aż się prosi min. 2.0 - 3.0 litrowy diesel 230 koni 4x4 benzyna jest już mocniejsza. Silnik jest żartem w tym samochodzie... Powoduję to, że samochód nie jest oszczędny a na autostradzie brakuje mu mocy oraz jest głośny. Przecież ten samochód naprawdę dobrze wygląda, ładnie zaprojektowany a tutaj zapomnieli co to przyśpieszenie. Brak mu serca - duszę oraz projekt ma...
~newt
Van 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Do jazdy po mieście i z przepisową prędkością po autostradzie jest w sam raz. Spalanie średnie z ostatniego roku to 8,6 l/km. W mieście dochodzę do 10 l/km w zależności od korków. Trasa poza miastem jak emeryt 5,5 l/km, w normalny sposób, który mnie psychicznie nie męczy to 6,2 l/km. Wycieczka Polska-Mediolan (i po Mediolanie)-Polska po autostradach 7,42 l/km liczone na dystrybutorze.
~Jacek
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
160 KM daje radę szczególnie w trybie sport, ale pamiętajmy, że jest to samochód który kiedyś był vanem a teraz jest crossoverem. Poprzednia generacja z dwulitrowym silnikiem przyspieszała gorzej od obecnej 1.6. 10 sekund do setki nie powala i rzeczywiście oczekiwałbym nieco mocniejszego silnika, Do 170 km/h przyspiesza OK.
~Bob
Van 1.8 Energy TCe 225KM 165kW
Silnik jest rewelacyjny. Dotąd jeździłem mocnymi dislami i trochę z obawą wsiadałem do benzyniaka. Jednak wrażenia z jazdy są niesamowite. Silnika praktycznie nie słychać. Jest bardzo elastyczny. A jak trzba, to na prawdę jest czym wcisnąć. Testując samemu uzyskałem wynik 7 s do 100km/h.
~Rafał
Van 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
Mechanik u którego regularnie serwisuję samochód potwierdził iż jest to bardzo dobra jednostka napędowa. Dużo mniej awaryjna od wersji 160KM z dwiema turbinami. Mimo przebiegu przeszło 250 tyś km brak awarii i probemów. Olej oczywiście zmieniać należy co około 10 tyś km.
~jerzy
Van 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
Ten silnik jest rewelacyjny. We wnętrzu trudno jest odróżnić go od silników benzynowych. Żadnych drań i klekotania. Rozgrzewa się błyskawicznie. Dzięki znakomitej kulturze pracy i świetnemu wyciszeniu możemy się delektować znakomitą jakością dźwięku z systemu nagłośnienia.
~Grzegorz
Van 1.8 Energy TCe 225KM 165kW
Silnik jest rewelacyjny. To nie jest samochód do wyścigów z pod świateł niemniej jednak może zawstydzić niejedno mocne auto. Dla mnie najważniejsze jest jak ten silnik przyspiesza od 80 do 120 wyprzedzanie tym samochodem to czysta przyjemność.
~Maciek
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Szkoda, że we Francji płaci sie podatki chyba od pojemności lub od km. Kompletnie tego nie pojmuje. Taki super nietuzinkowy samochód bez silnika. Poprawny moze w CLIO lub MEGAN sie sprawdzi ale nie w tym pojeździe.
~Mmm
Van 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
To chyba najlepszy element tego samochodu, pomimo małej pojemności pcha tą stodołę do przodu zużywając bardzo rozsądne ilości paliwa. Jest przy tym świetnie wygłuszony, pracuje gładko , momentami można zapomnieć że to diesel