Ocena kierowcy - Renault Kangoo II Mikrovan

Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Renault Kangoo II Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dużo miejsca
Układ elektryczny : Ciągle coś sie dzieje. Dmuchawa piszczy, żarówki sie palą zero nudy.
Karoseria : Fatalne spasowanie plastiki.Wszystko trzeszczy.
Jak mawia mój mechanik: \" Trzeba żaby jeść, by zrobić taki samochód\"
Oólnie - za słaby silnik do tego nadwozia. Przyspieszenie do setki trwa w nieskończoność. O wyprzedzaniu w warunkach drogowych nie wspomnę. GDZIE TE 105 KONI?
W miarę precyzyjny. Jednak trzeba się przyzwyczaić do wrzucania 6-stki. Początkowo dosyć często trafiała się czwórka. Pochwalę umiejscowienie lewarka - jest pod ręką.
W miarę cichy i wygodny, ale przez to niebezpieczny w szybkich zakrętach. Na dodatek auto nie przeszło testu łosia. Po 20 tys. wymiana łożysk w górnych gniazdach amortyzatorów przód. Całe szczęście na gwarancji. Po następnych 25 tys. znowu skrzypią.
Do przodu jest ok. Gorzej z precyzyjnym manewrowaniem. Szerokie przednie słupki drastycznie ograniczają pole widzenia.
NIe czepiam się, no może poza umiejscowieniem przełączników otwierania szyb bocznych. Zawsze ich szukam.
Ogrzewanie w tym samochodzie zrobiono na francuskie warunki klimatyczne. Przy naszych mrozach to porażka. Jest po prostu zimno! Nie pomogła wymiana termostatu i kompleksowe sprawdzenie nagrzewnicy. Latem klimatyzacja jest wystarczająca.
Jedno co w tym samochodzie wyszło.
Do prędkości 120 jest znośnie, rzekłbym nawet - cicho. Potem opory powietrza robią swoje.
Srednie splanie w granicach 7 l/100 km. Cena przeglądów do przyjęcia, jednak żeby wymiana bepiecznika trwała 3 godziny i kosztowała ponad 300 zł to przegięcie. Producent tak głęboko schował skrzynkę z bezpiecznikami, że aby wymienic bezpiecznik od postojówek trzeba wywalić pół komory silnikowej z akumulatorem włącznie. Porażka.
I tu się złapałem. Zapłaciłem tylko 58 tys. Jednak, z tego co widzę kżda z tych złotówek wydaje się stracona.
Wymieniłem już 6 żarówek świateł mijania, 3 od podświetlenia tablicy. Ciągle piszczy wentylator i trzeszczą plastiki w kokpicie. Klocki tył wytrzymały 18 tys. Przód 35 tys. Klocki drogie - dostępne tylko w serwisie.
Puki co nie byłem scholowany. Jednak przód auta \"schodzi\" sie do środka. Całkowicie znikły szpary w przodzie karoserii. Maska (w przedniej części) zaczęła ocierać o przednie błotniki. Dodam, że nie było nawet najmniejszej stłuczki, czy też draśnięcia.
Dziennik kosztów dla Renault Kangoo II Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW
Renault Kangoo II Mikrovan