Ocena kierowcy - Renault Kangoo II Mikrovan

Rok produkcji 2008
Renault Kangoo II Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne : koszty utrzymania
Inne : żarówki
Kupiony od pierwszego właściciela z przebiegiem 62 tys, za 23,5 tys zł jako 8 latek. Przez 4 lata zrobiłem 35 tys. Woził 3 dzieci w fotelikach na tylnej kanapie. Nic lepszego w tej cenie (zmieść, 3 foteliki dla dzieci) z takim przebiegiem nie znalazłem. trafił się diesel choć wiedziałem że będę jeździł w 90% po mieście. Myślałem że dużo zapłaciłem bo była to górny pułap za to auto. Jednak zmieniłem zdanie po 4 latach jazdy.
Niezły, jednak jazda zaczyna się od 2 tys obrotów. turbo super. Wersja 105 km. Na autostradzie jazda z pełnym obciążeniem + pełno gratów na wakacje - bez problemu 160km/h
raz na 5-6 miesięcy zaczynają się problemy z wrzuceniem 1,2,3 coś się zacina. Po jakimś czasie wszystko wraca do normy. Za krótki pierwszy bieg.
promień zawracania to bajka ... nie mam zastrzeżeń do układu jezdnego
zero rdzy, lakier ok
z tyłu mam podwójne drzwi i belka środkowa nieco zasłania widok do tyłu, boczne belki przedniej szyby szerokie zasłaniają ...
ok, mam w kierownicy sterowanie radiem.
nie narzekam, klima szybko sobie radzi w gorące dni, zamarznięte szyby w mroźne dni odmraża po ok 5 min.
Mam 181 cm ale długie nogi, przydała by się możliwość nieco większego odsunięcia fotela kierowcy do tyłu ale nie marudzę. Patrząc jak ustawiają fotel koledzy nawet o wzroście 185 w górę dla nich ten problem nie istnieje w tym samochodzie. Z tyłu 3 foteliki dla dzieci wchodzą bez problemu. Nad głowa dużo miejsca. Na nogi z tyłu też ok ale nie za moim fotelem kierowcy. Tam nieco gorzej. Za fotelem od żony spokojnie usiądzie facet 190.
dzieciaki i tak drą gumiora na tylnej kanapie więc dla mnie bez znaczenia, jak jadę sam to głównie po mieście gdzie prędkości są małe więc jest cicho
pali latem po mieście (zimy silnik), odcinki 2-5 km 7,8 litra, zimą 8,5, autostrada 150km/h 10l, przy jeżdzie 90-100km/h 7l, sam przy nim wszystko robię, więc wymiana żarówki czy oleju i filtrów to koszt zerowy.
To był samochód typowo jako wozidło, mam małe wymagania więc cena adekwatna do tego co ofeeuje.
wymieniłem przełącznik kierunkowskazów - allegro 250zł, żarówki to częsta przypadłość, coś się leje z klimy na dywanik kierowcy, pewnie zapchany wężyk odpływu, wentylator nastawiony na grzanie coś iskrzy zimą ? (styki wilgotne ? ) latem mam spokój styki wysychają, spasowanie elementów plastikowych we wnętrzu nie za dobre. Po wymianie przełącznika kierunkowskazów plastiki już nie trzymają i się rozchodzą na łączeniach. Tyle z usterek jakie mnie spotkały przez 4 lata
żadnych poważnych usterek nie miałem (kupione jako 8 latek pewne bezwypadkowe z prawdziwym przebiegiem, traktowane przez właściciela aż za dobrze, garażowane) regularnie wymieniany olej dobrej jakości + filtry i wszystko śmiga. Skrzynia biegów czasowo niedomaga ale po czasie wszystko wraca do porządku.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

7,3