Lista ocen Renault Kangoo II (24) - Ergonomia

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Konrad
Mikrovan 1.6 16v 105KM 77kW
Poza włącznikiem tempomatu i regulatorem wysokości świateł, wszystkie przełączniki łatwo dostępne i intuicyjnie rozmieszczone. Brakuje regulacji wzdłużnej kolumny kierownicy. Źle rozmieszczono dolne zagłębienie na kubek kawy, koliduje z zabudową lewarka biegów. Świetna deska rozdzielcza z centralnym miejscem na teczki formatu A4, pojemny schowek pasażera i czytelne analogowe wskaźniki. Odpalane standardowo z kluczyka, bez wynalazków typu...
~Tomek
Mikrovan 1.5 dCi 85KM 63kW
Wg mnie tu producent się nie popisał: przełączniki pod kierownicą (min regulacja radia) że ramiona kierownicy dokładnie je zasłaniają przy jeździe na wprost. W KANGOO I sposób rozmieszczenia przełączników głównych był wg mnie lepszy. Regulacja wysokości świateł umieszczona na dolnej części tapicerki tak że osłona będąca powyżej niej zasłania ją pozostaje aby odczytać jak jest nastawiona trzeba się nachylić albo być bardzo niskiego wzrostu....
~tarky74
Express 1.5 dCi 85KM 63kW
Wszystko na miejscu, trochę niewygodnie korzysta mi się z korekcji pochylenia przednich świateł, ale to moje subiektywne odczucie. Otwór na napój znajdujący się tuż przed schowkiem pomiędzy fotelami mógłby być głębszy - nie utrzyma w razie hamowania otwartego kubka czy też puszki z napojem. Drugi otwór na napój znajduje się tak głęboko, pod dźwignią zmiany biegów, że praktycznie nie ma z niego jak korzystać. Za to duży plus za półki w kabinie...
~Robert
Mikrovan 1.5 dCi 110KM 81kW
Przyciski i pokrętła na swoim miejscu, wszystko proste i intuicyjne, do tego schowki i półki. Genialne rozwiązanie jeżeli chodzi o składanie siedzeń - w ciągi 1 min wnętrze zmieniało się w jedną wielką płaską podłogę.
~mirek58
Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW
Generalnie OK. Trochę małe i zbyt delikatne przełączniki przy kierownicy. Kierownica dobrze leży w rękach, ale jest plastikowa i trzeba obszyć ją skora. Moja wersja to Helios. Świetny system składania tylnej kanapy - bardzo poręczne.
~Janusz
Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW
Kango I było 100 razy lepiej przemyślane a rekord głupoty bije sterowanie radiem przy kierownicy całkowicie zasłonięte przez kierownicę. jedyny plus dobre położenie lewarka zmiany biegów.
~Darek
Express 1.5 dCi 85KM 63kW
Tu powinno się poprawić siedzenie kierowcy, nie mówiąc o pasażera które jest wybitnie niewygodne (wersja składana do przewożenie ładunków) i brak jakiejkolwiek regulacji.
~Michał Grzesiak
Express 1.5 dCi 105KM 77kW
Wszystko w porządku. Podłokietnik, elektryka szyb i lusterek, duża półka na konsoli, łączność z telefonem. Również krótki skok dźwigni zmiany biegów.
~kwiatek0212
Mikrovan 1.5 dCi 85KM 63kW
Duzo lepiej niż w poprzedniku nie taka koza. Tylko tyle ze wyciera sie lewarek. Mniejsza ładowność niż u poprzednika.
~Leggio
Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW
Fatalne położenie włączników szyb. Przy samotnej jeździe problemy z opuszczeniem prawej osłony przeciwsłonecznej.