Lista ocen Renault Koleos II SUV (29) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stepidar
SUV 2.0 dCi 177KM 130kW
mam 2.0dCi 177km, silnik jest adekwatny do masy auta i wystarczająco silny. moment 380Nm sprawiaże auto nie jest ospałe. wiadomo: ważąc1,7T też mistrzem sprintu nie jest. jednak mając wcześniej Passata tdi, potem BM5 z dieslem 6cyl nie mam niedosytu. jest wystarczający a przy tym oszczędny, zawszerobie ponad 800km na baku. oczywistą sprawą jest małe opóžnienie kiedy ruszasz z miejsca, ale każdy diesel ma turbo dziurę, ten taką średnią. kiedy...
~killer1
SUV 2.0 dCi 177KM 130kW
Wg mnie troche glosny (pisalem juz o tym), ale moim zdaniem zuch (wysoko oceniana jednostka pod katem trwalosci). Sprawdzona jednostka, bo w produkcji juz od 2005 r. Licze ze bedzie, po tylu latach eksploatacji, bezawaryjnie sie sprawowal. Moc w sam raz, choc chetnie bym go zaczipowal do 200 KM, ale niestety/stety mam na niego gwarancje 5-letnia. Jezdzilismy automatem i manualem. Wg nas auto jest o wiele bardziej zrywne na manualu na nizszych...
~Krzysztof
SUV 1.6 dCi 130KM 96kW
1.6 Zbyt mały do tego auta. W trybie ECO fatalnie. W trybie NORMAL poprawnie spisuje się do prędkości ok 140 później długo trzeba się rozpędzić. Nie polecam. Spalanie w trasie (prędkości ok. 130 - 150 - 6,4l. Silnik dla spokojnych dojrzałych mało dynamicznych osób. Jestem starszym człowiekiem jednak silnik do d... pod względem osiągnięć.
~Szymek
SUV 1.6 dCi 130KM 96kW
Super ekonomiczny na razie przy docieraniu średnia 5,5 l/100km bez eco trybu i start-stop. Z mocą w tym aucie też jest bardzo dobrze. Fakt przy 1600kg i 320Nm nie ma zbyt ciężko. Oczywiście nie jest to wyścigówka ale jestem bardzo mile zaskoczony. Ciągnie już przy 1700 bodajże. Kultura pracy wyśmienita. W trakcie jazdy nie słychać silnika.
~Jastarnik
SUV 1.6 dCi 130KM 96kW
Trochę jego kultura pracy jest słaba. Nie jest to 2,0 dCi. Ten 1,6 na wolnych pracuje jak by się do wiadra włożyło garść orzechów. Na swoje 130KM dynamiczny. Można podkręcić do około 150. Była to sprawdzona konstrukcja aliansu i Mercedesa. Obecnie 1,7
~Paweł Kowalski
SUV 2.0 dCi 177KM 130kW
Dobra kultura pracy, silnik ekonomiczny i trwały. Użytkowałem ten napęd w innym pojeździe przez 10 lat, bez najmniejszych problemów. Pomimo ciężkiego auta silnik jest dynamiczny i nie ma problemu z pewnym wykonywaniem manewrów na drodze.
~Marek
SUV 2.0 dCi 177KM 130kW
Bardzo dobrze wyciszony, dość wysoka kultura (biorąc pod uwagę, że to diesel). Dobra dynamika (uwzględniając masę samochodu)., chociaż mógłby być mocniejszy ;) Ale nie ma się czego wstydzić.
~Grzegorz
SUV 2.0 dCi 177KM 130kW
Pomimo masy daje radę, oczywiście nie ma osiągów sportowych ale w zupełności wystarcza. Trochę głośny przy temperaturze w ok. 0 stopni - dłużej wtedy trzyma zwiększone obroty zanim się nagrzeje.
~Roman
SUV 2.0 dCi 177KM 130kW
Samochodzik troszkę wolno się rozpędza do 50 później to nadrabia, Na autostradzie ciężko się połapać czy jedzie się 130 czy 170 jest kultura :) ( pod warunkiem zasłonięcie szklanego dachu).
~Marcin
SUV 2.0 dCi 177KM 130kW
Poprawny, bardzo liniowe przyspieszanie. Do tak ciężkiego pojazdu można by było się pokusić o parę koni więcej.
Renault Koleos II SUV