Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Zelmer, 11 lat temu
Silnik 2.2 D 84KM 62kW
Rok produkcji 1995
Renault Laguna I Kombi 2.2 D 84KM 62kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zero rdzy. Morki kolor... już powiedzmy widać swoje lata.
Zdecydowanie polecam. Rodzinny ogromny samochód. Zadbać o: regularna wymianę olejów , filtrów i dupereli a samochód się odwdzięczy. Przejechałem 60 tyś. auto ma już 17-cie lat... i nie mam zamiaru sprzedawać za żadne pieniądze. Żona będzie jeszcze jeździła, aż do końca. A dodam i teraz UWAGA: ZERO, ZERO, ZERO RDZY !!! dwa małe miejsca po uderzeniu na parkingu z przed 5-ciu lat chyba. I chętnie zobaczę VW czy innego wieśwagena co ma 17-cie lat bez rdzy :P.
Nie jest to rakieta. Silnik raczej autostradowy. jak już 120 km/h na liczniku się znajdzie tak jedzie na koniec polski. Podczas wyprzedzania należy się trochę namęczyć i redukować. Ale nie wymagam od wielkiego kombi rodzinnego bóg wie ile koni mechanicznych. Wyjazdy na wakacje były bezproblemowe - auto zapakowane pod sufit z dziećmi i dało radę ;). Ale tutaj zaznaczam, że filtry, oleje wymieniam na bieżąco, świece - Olej Shela. Mrozy mu NIE STRASZNE. -28 - wsiadam, grzeję i jadę dalej !!!
Nie mam ŻADNYCH zastrzeżeń. Skrzynia biegów pracuje doskonale. Zaznaczam, że auto ma przelatane 290 tyś.
Bez zarzutu. Laguna jest długa, stabilna i dość dobrze reaguje na drodze. Podczas pokonywania szybciej małych rond ma tendencję do nurkowania.
Bez komentarza. Parkowanie tym samochodem to przyjemność.
Mam wersję RT, no powiedzmy brakuje kilku drobiazgów, ale w bogatszych wersjach jest wszystko. Ja nie narzekam.
Wielka buda.. i chwile potrwa aż się odparuje.... ale często parowanie szyb od środka jest z winy kierowcy. Pamiętajcie, żeby nie było mokro w środku i uchylcie lekko okno ;) - odparuje błyskawicznie. Ogrzewanie tylnej szyby i bocznych sprawdza się.
Życzę Passatowi tyle miejsca ile ja mam w Lagunie :) trzy dorosłe osoby + 2 foteliki z dzieciakami ... i NIE MA PROBLEMU !!! Miejsca jest FUULLLL.
Tutaj .... zaznaczyłem (4) - bo przy 17-to letnim samochodzie wymagać za wiele nie można, uszczelki nie trzymają jak powinny. Ale ogólnie jest naprawdę nieźle.
Kupiłem jak Laguna miała 230 tyś. Teraz ma 290 tyś. Nie licząc EKSPLOATACJI (klocki, oleje, filtry, jakieś końcówki, drążków, czy wahaczy) To: Listwa kierownicy - do wymiany Jakaś końcówka kolumny, Chłodnica (no puściła) Piasta (zaznaczam jedna bo jedna jest ORYGINALNA OD NOWOŚCI) I kilka dupereli, które zaliczam w poczet STAREGO SAMOCHODU, którego 17-to letni wiek zobowiązuje, że zawsze coś może się zepsuć. Ceny - Znośne, żeby nie powiedzieć, że kupiłem tarcze i klocki za grosze, to koszt piasty ok 350 pln - ale też trochę z mojej winy, Ogólnie Naprawdę NIEŹLE Spalanie: Uwaga zauważyłem, że spalanie zależy od doboru właściwych OPON. Mój rekord w trasie 6.2l/100km - cała rodzina zapakowana pod SUFIT. Miasto.... dajemy radę w 10l/100 km. ZALECAM DOLEWANIE USZLACHETNIACZA DO PALIWA CAŁY ROK ... EFEKT - ORYGINALNE WTRYSKI BEZ ZARZUTU !!! koszt uszlachetniacza 24 pln na 600 l paliwa ;) - Warto
BUAHAHAHAHAHAHAHAHA Bez komentarza
Dobrze jak na 17-cie lat
Żadnych poważnych usterek, wiem, że było kiedyś coś tam w sprzęgle robione przy ok. 220 tyś. No i ..... pękła głowica dość nieszczęśliwie. Ale damy radę koszt ok 400 pln

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 84KM 62kW [l/100km]

6,8