Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

olo, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Renault Laguna II Hatchback 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Super silnik z Turbo coś wspaniałego. Do tego hamulce 308mm przód tną jak żyleta. Zawieszenie bdb. kompromis prowadzenie/komfort. Super maszynka, świetnie się jeździ, polecam. Grunt to kupić zadbany egzemplarz.
Lepiej kupić dobrego francuza z pewnymi papierami i krajowego, niż Niemca z wątpliwymi ;)
Silnik świetny (dotyczy to większości egzemplarzy...). Ładnie brzmi i moc już dostępna od niskich obrotów, a to wszystko dzięki turbo - przy 2000 obr/min. jest ok. 200 Nm, natomiast przy 3000 tys obr/min jest ok. 290 Nm (więcej niż producent podaje - 270Nm). \"Setka\" w 8 sekund, a elastyczność na poziomie mocarnych Diesli o podobnej mocy :)
Nie jest tak fajna jak w Hondzie, ale dla mnie ogólnie jest OK. Chociaż na siłę można się przyczepić do zbyt długich skoków (problem tylko dla tych co się ścigają :) W sumie sama zmiana biegów należy do przyjemnych i dość precyzyjnych. Elastyczność 5. bieg 80-120 km/h poniżej 9 sek., natomiast 6. bieg 80-120 km/h poniżej 11 sek. 4.bieg 60-100 km/h 7 sek.
Wysoki komfort jazdy, ładnie tłumi nierówności i cicho (lepiej niż większość niemieckich wozów). Nie polecam opon 17-calowych (ja jezdzę na 16\"). Prowadzenie też dobre, układ kierowniczy dość precyzyjny i daje dobre czucie. Prowadzenie nie jest takie jak np. w F.Focusie, ale tylko trochę gorsze, natomiast PLUS taki że jest dużo lepszy komfort jazdy.
Ogólnie widoczność dobra, czujniki parkowania z tyłu pomagają, więc jest dobrze.
Moim zdaniem wszystko w zasięgu ręki i nie trzeba myśleć, aby coś wskórać :) Sterowanie radiem przy kierownicy. Obsługa dwustrefowego klimatronika łatwa. Do tego sporo schowków. Wszystko po \"niemiecku\".
Wentylacja jest ok, nagrzewa w mrozach całkiem szybko, natomiast więcej skarżeń jest pasażerów z tyłu, ogrzewanie zbyt mocne lub zbyt słabe (może to ja nie potrafię dostosować wentylacji) ;) A w lecie natomiast chłodzi super.
Jak na tą klasę jest nieźle. Ale mogę porównać do, przepastnej jak na tą klasę, Vectry C. W lagunie jest gorzej z tyłu głównie na nogi, przód jest podobnie, ogólnie jest spoko. Bagażnik ok. 450l jest też niezły, nie ma natomiast opcji rozłożenia tylnych siedzeń (mam wersję Privilege opcja pół-skóra & alcantara).
Silnik chodzi cichutko nawet na wyższych obrotach, a jak go słychać to jest miło dla uszu :) Natomiast podwozie trochę słychać, głównie szum powietrza, ale jest całkiem dobrze, także przy wyższych prędkościach. Nie jest to Mercedes S klasy, w tym względzie, ale powiedzmy że Mercedes C :)
Trasa 7l/100km/h, miasto (zatłoczone) 11l/100 km/h. Tryb jazdy umiarkowany, bez katowania :) Średnio 8,5-9,5l na 100 km/h. Całkiem nieźle jak na tą moc którą dość często trzeba wykorzystać :)
BDB. :)
W ciągu roku i 15 tys. km tylko 2 żarówki W5W. Koszt jednej 0,80 gr. :)
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW [l/100km]