Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

Zegarmistrz, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 16V GT 205KM 151kW
Rok produkcji 2005
Renault Laguna II Kombi 2.0 i 16V GT 205KM 151kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Genialne fotele, świetne brzmienie fabrycznego systemu audio Cabasse - wiem co piszę (w domu dobra lampa i dobry gramofon ;), korzystne koszty serwisowania we Wrocławiu. Silnik jest świetny ale to żadne zaskoczenie.
Silnik : Jeśli samochodem buja na wolnych obrotach - na 90% do wymiany poduszki dolna i górna silnika, Trzeba też sprawdzić cewkofajki - bo uszkodzone poduszki to bardziej skutek niż przyczyna. Może komuś się przyda.
Jestem bardzo zadowolony. Na wakacje wygodnie można pojechać lub objechać 95% klientów (tych ewidentnie szybszych... z zaskoczenia). Zdarzają się pytania na następnych światłach typu "co ty tam masz pod maską?????" :))). Laguna III GT jest wyraźnie cięższa i przez to już nie tak zrywna. Nie bardzo jest na co zmienić taki wózek bez wydawania większej kasy.
Tu jednoznacznie max. Silnik jest jednym z najmocniejszych elementów tego auta do tego z tego co widzę jest niezwodny. W ciągu dwóch lat wymieniona zaraz po zakupie cewkofajka oraz poduszki mocujące silnik - to jednak było bardziej "sprzątanie" po poprzednim właścicielu.
Tutaj powinno być 4,5 bo jednka bywa że biegi wchodzą nieco zbyt opornie. Po namyśle w porównaniu do pierwszej opinii zaraz po zakupie miałbym o tyle inne zdanie ze zamiast dłuższej szóstki fajnie byłoby mieć... siódemkę:) Co do niezawodności - bez niemal bez uwag: w czasie przeglądu mechnik skomentował, że koło dwumasowe już jest troszkę luźne, ale można jeździć. W razie czego wymiana to jakieś 2,5kzł z robotą w dobrym nie-ASO.
Zawieszenie uniwersalne, ale bardziej na szybką podróż niż zabawę na torze, choć i tego póbowałem i da się. ESP dobrze ustawiony - reaz uratował bardzo podbramkową sytuację. Na tor - da się wyłączyć :). Po 100tys. km wymiana amortyzatorów przednich - koszt z robotą poniżej 950zł. Klocki hamulcowe wymieniłem na EBC Green Stuff - jest sporo lepiej niż zużyta seria, ale zdarza im się popiskiwać.
Bez uwag, w dodatku gigantyczny szyber dach sprawia że do góry widać równie dobrze jak we wszystkich innych kierunkach. W przypadku gdyby zaczęły wam wolno chodzić wycieraczki - jedźcie do serwisu na przesmarowanie łożysk. Ja zagapiłem się i musiałem szukać nowego silniczka do wycieraczek (600zł z robotą) - to jednak też trochę włąsne lenistwo a trochę sprzątanie po poprzedniku.
To genialne auto pod tym względem - wiele rzeczy po prostu robi za ciebie. Karta hands free, kierownica i pilot do radia są super.
Działa bardzo dobrze - zwłaszcza ogrzewanie błyskawicznie nagrzewa samochód, ale nic dziwnego przy takim apetycie na paliwo.
Laguna Kombi ot przestronne auto choć w wersji z szyberdachem przestrzeń nad głową na tylnych fotelach jest nieco ograniczona. Bagażnik tez mógłby być nieco większy. Dałbym 4,5 gdyby była taka opcja.
Tutaj też byłoby 4,5 - przy autostradowych prędkościach mogłby być nieco ciszej. Dźwięk silnika nie jest jakiś szczególnie wyrafinowany, choć nie nieprzyjemny.
Tutaj więcej punktów niż poprzednio (niedługo po zakupie) - zużycie paliwa jest w prawdzie wysokie, natomiast pozostałe koszty utrzymania oraz ceny części i robocizny w dobrych warsztatach nieautoryzowanych bardzo pozytywnie zaskakują - zwłaszcza jak miało się poprzednio Opla. W ASO tylko to co niebędne - bo tam już tak tanio nie jest.
Tutaj powinno być 6 zważywszy ile mnie to auto kosztowało :)
wymieniłem od zakupu: ze względów kosmetycznych listwy zgarniające (utlenia się wkłądka aluminiowa i robi się brzydki purchel), 2 poduszki silnika i jedna cewko-fajka, silnik wycieraczek (do uniknięcia) i akumulator (na wyrost).
Auto nigdy nie stanęło z powodu awarii. Drobiazgi oczywiscie się zdarzały - vide powyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V GT 205KM 151kW [l/100km]

11,3