Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

Eugeniusz, 16 lat temu
Silnik 2.0 dCi 175KM 129kW
Rok produkcji 2006
Renault Laguna II Kombi 2.0 dCi 175KM 129kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Doskonała dynamika, kultura pracy i umiarkowany apetyt na paliwo.
Samochód jest niemal inealny, zarówno pod wzgledem właściwości jezdnych, jak też ergonomii, jakości wykonania i materiałów. Dobry humor mogą popsuć ceny serwisu, materiałów oraz części.
Rewelacja. Z pojemności 2,0 - 175 km, w dieslu !!!! Maks. moment obrotowy już przy 1750 obrotach, to na 6 biego ok. 100 km/h.
Biegi wchodzą, jak należy. Zestopniowanie b. dobre.
Przy takich osiągach zawieszenie mogłoby być nieco "twardsze".
Mam kombi z czujnikami cofania, wiec lepsza widoczność mogłaby być chyba po zamontowaniu kamer z tyłu auta.
Doskonała, wszystko na swoim miejscu, chociaż (jak już ktoś wcześniej pisał) - schowek w tabl. rozdzielczej, to porażka, brak mi także schowków pod przednimi siedzeniami, które miałem w poprzedniej lagunie (2.2 dci Privilege).
Klimatyzacja strefowa spełnia oczekiwania (w mojej poprzedniej lagunie były z tym kłopoty), ogrzewanie - super.
Przy prdkości 170 km. słychać tylko szum powietrza na relingach. Silnik cichszy od niejednego benzynowego.
Ten model pali ok. 1 l mniej od 2.2 dci. Przy średnio dynamicznej jeżdzie i prędkościach w okoliczy 130-140 km. nie oczekujcie na trasie zużycia mniejszego, niż 6,6 - 7,0 l/100 km. W mieście, gdy więcej się stoi w korkach, niż jedzie, może to być nawet 9,0 l. Uważam, że jak na osiągi i masę tego auta (kombi), zużycie jest rewelacyjnie niskie,
Przy rabacie lojalnościowym (jest to już moja 3 laguna kupiona w Polsce), jaki uzyskałem od Renault Polska i od Dealera, 4- letniej gwarancji, stosunek ceny do jakości auta jest rewelacyjny.
Awarie "drobiazgów" były bolączką 2.2 dci. Teraz - bez zarzutu.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 175KM 129kW [l/100km]