Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

Misiek., 14 lat temu
Silnik 2.2 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Renault Laguna II Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo silny. Wcześniej też miałem 2.2 diesla ale w nissanie 110 koni miał.. I niby 40 koni różnicy.. Ale i masa o wiele większa jest Laguny a jeździ o niebo lepiej..
Układ elektryczny : Pier***one czujniki ciśnienia kół doprowadzają mnie do nerwicy. Wkurza mnie też kiepski system audio i trzeszczące plastiki.
Zawieszenie : Wymieniane było wiele części.. I dalej stuka.. OCB? :/
Ogólnie samochód jest okej, nie ma co narzekać, jest w stanie przejechać kupę kilometrów bez jęknięcia. Super silnik. Super auto. ewentualny kontakt puchatymisio@wp.pl
Hmm, jeśli chodzi o silnik to powiem, że jest bardzo elastyczny, bardzo dobrze przyspiesza, niewąskie prędkości osiąga.. dojechanie do 200km/h nie robi wielkiego problemu na 5 biegu. W porównaniu do słynnych niemieckich TDIków chodzi cichutko. Nie ma tego klekotania, a osoby słabo znające się mogą powiedzieć, że po wkręceniu na obroty brzmi jak V6 w benzynie. Bardzo miły dźwięk jak na dieselka. :)
Od razu mówię.. Za krótka jednyka.. :/ Ale reszta jest w miarę okej.. Czasem mam problem z wbiciem wstecznego.. 6 bieg potrafi ograniczyć spalanie bardzo skutecznie :)
Jestem \"początkującym\" kierowcą i nie wiem jak to ogólnie jest, ale dla mnie zakręty pokonuje się wyśmienicie (pod warunkiem, że ma się dobre opony ja mam Pirelli P7). Ogólnie stuka i puka na naszych drogach, ale czego oczekiwać od samochodu, który jednak 1,6t waży? Normalna sprawa. Ale jest OK!
Hmmm.. Przeszkadzają mi słupki, ale ogólnie jest w miarę okej. Do tyłu też może być, jednak parkowanko tyłem czasem może się skończyć małą stłuczką bo ciężko jest ocenić odległość. Czasem wydaje mi się, że jestem już tuż tuż za samochodem za mną, wysiadam i okazuje się,że miałem jeszcze z półtora metra :P Ratuje nas parktronic ;)
Hmmm.. Tu niestety jest wielki minus dla nawigacji, która w ogóle nie chcę z nami współpracować.. Jest straszna, ciężko i długo wpisuje się dane, podczas jazdy jest to chyba nie możliwe nawet.. :P Ogólnie może być, podłokietnik jest świetnie ustawiony, kierownica świetnie leży w ręku.
Tak średnio.. Szyba przednia lubi parować tak jak i boczne. No ale może być w sumie.
Za kółkiem czuję się super, jedyne co mi przeszkadza to fakt, że troszkę za wysoko się siedzi bo lubię nisko siedzieć.. No ale jest ogólnie okej. Pasażer z przodu też nie będzie narzekać.. Z tyłu z kolei może powstać konflikt tego typu, że jak czasem zdarza mi się siedzieć z tyłu to głową dotykam sufitu a mam tylko 182cm.. sprawa jest chyba rozwiązana gdy nie ma szyberdachu jednak mój model jest w niego wyposażony co uniemożliwia mi komfortową jazdę z tyłu. Jednak osoby do 175cm nie bd narzekać, miejsca na nogi jest ok.
Silniczek pracuje cichutko ale jestem zakochany w jego brzmieniu i czasem wyłączam muzykę otwieram okienko by posłuchać silnika i turbinki na drugim biegu ;)
Jest ekonomicznie. Przy naprawdę ostrej jeździe spali 9-10 litrów. A tak normalnie to śmiało można się zmieścić w 6-7 litrach. Przy bardzo wolnej jeździe np gdy była śnieżyca i były zaspy na drogach to po przejechaniu trasy Kętrzyn-Mrągowo (30km) komputer pokazał spalone 1,6 litra czyli około 5,5 litra/100km
nie jest źle za: rocznik:2003 przebieg w czasie kupna: 97000km silnik: 2.2dCi 150koni 327Nm wersja:privillage inne:esp,navi,skóra z alkantarą,podgrzewane fotele.. cena 21500zł.
Sory za słowa ale pier**lą się bzdety, żaróweczki, podświetlenie kokpitu, czujniki ciśnienia w kołach, audio nie jest super, kumple w Astrach I i Golfach III mają lepsze, dodatkowo nie wiem czemu raz działają a raz nie czujniki parkowania, czasem zapali się kontrolka poduszki powietrznej, spaliły się silniczki od automatycznego poziomowania xenonów, spalił się silniczek wycieraczki tylnej, mikrowłącznik otwierający bagażnik się zepsuł. Ehh..
Z \"poważnych\" usterek to teraz czeka mnie wymiana koła pasowego wału korbowego.. Kosz w granicach 300zł. A tak to nic wielkiego poza jakimiś duperelami związanymi z zawieszeniem no i w sumie to więcej kosztuję wymiana filtrów i oleju :P

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 dCi 150KM 110kW [l/100km]

6,8