Lista ocen Renault Laguna II (638) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 886 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Anita
Hatchback 2.0 dCi 175KM 129kW
Ogrzewanie bez zarzutu, ale automatyczna klimatyzacja (mam dwustrefową) nie jest idealna. Zazwyczaj utrzymuje się temperatura wyższa ok, 2 stopni niż na wyświetlaczu, dlatego często przestawiam ręcznie (zwłaszcza w celu szybkiego schłodzenia wnętrza w upały). Bardzo przydatna zimą funkcja szybkiego odparowania szyb - błyskawicznie działa po naciśnięciu jednego przycisku.
~slivmaster
Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Na prawdę nie mam zastrzeżeń, klima potrafi na prawdę nieźle chłodzić, w chłodne dni podgrzewane fotele, łatwe i przyjazne ustawienie temperatury, dwustrefowa klimatyzacja pozwala i pasażerowi i kierowcy dobrać odpowiednią temperaturę. Silnik szybko się nagrzewa i szybko daje ciepłe powietrze. Auto jest z 2001 roku i nic z wentylacją się jeszcze nie popsuło.
~orlos21
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Wszystko super ;) Dwustrefowy klimatronik w moim przypadku sprawdza się idealnie, ja lubię chłodne lub letnie powietrze, natomiast moja druga połówka kręci zawsze w pobliżu 24 st ;-) Szyby rzadko parują. Kapitalną sprawą są podgrzewane przednia i boczne szyby dodatkowo, zimą rewelacja żadnej skrobaczki nie trzeba. Klimatyzacja sprawnie chłodzi. Bez żadnych zarzutów w tym dziale.
~szizi
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja to swietne rozwiazanie, tylko dlaczego nie ma o sobnego nawiewu na tylni rzad siedzen? zimne autko nagrzewa sie po przejechaniu ok 8km i w kabinie uaktywnia sie nagrzewanie na maksymalna moc oczywiscie automatycznie. Chlodzenie rowniez jest bardzo wygodne w uzytowaniu, ustawiamy temperaturke + AUTO i gotowe :D jakie to proste :P
~szwagierz13@poczta.onet.pl
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
W sumie świetnie, chodzi delikatnie, dostojnie. Po nastawieniu temp wiatrak napiera obrotów w spokojnie i stopniowo. tak chyba powinno być w eleganckim samochodzie. Ale jest tez ale, dziwne ale zatkał się wężyk odprowadzający kondensat z klimy, żona była w szoku jak się jej na nogi wylała woda. Trochę zeszło zanim namierzyłem winowajce, został przetkany i oki.
~Marek
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Jak na francusko samochód (ciepły klimat) grzanie działa bardzo szybko, natomiast klimatyzacja jest beznadziejna. W 4 osoby we wnętrzu, temperaturze na zewnątrz 30 stopni i nastawionej wewnątrz 16 stopni było za gorąco. We dwie osoby w upalny dzień podczas postoju w korku przestaje chłodzić. W Passacie jak było nastawione 18 stopni to zawsze było 18 stopni.
~luki323i
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Tutaj jestem trochę zawiedziony, dmuchawa na najwyższych obrotach szału nie robi...w moim vivaro łeb urywa a tutaj słabiutko coś. Klima radzi sobie całkiem całkiem, gorzej w deszczowe dni, trzeba uchylać okno bo niestety szybki potrafią zaparować. Na temat ogrzewania nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo auto mam od połowy kwietnia.
~szymonlun
Hatchback 2.0 i 16V 135KM 99kW
Climatronic w tym aucie to porażka niby ustawia się to temperaturę ale na funkcji Auto słabo działają czujniki. Często nie było uzasadnienia w takim ustawieniu automatycznym nawiewow. Oczywscie były usterki klimatyzacji jak i ogrzewania. Potrafił jedna strona chłodzić drugą grzać albo grzać po wychlodzeniu auta
~Marcin Spartak
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Doskonale ogrzewa, czasem mogą zastrajkować silniczki przestawiające klapki w nagrzewnicy, ale jest dostęp i można problem usunąć. Klima wydajna. Nawet bez włączonej klimy wnętrze nie ma tendencji do parowania w "mokrych" miesiącach. Nawew jest dość cichy, swoim szumem dopiero na najwyższym biegu zaczyna hałasować.
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II
6,9
9,4
11,4
~skowron
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Samochód ma swój własny rozumek i wg niego właśnie dyktuje polecenia, chociażby ogrzewanie (lub klimatyzacje) - nijak nie da się tego trybu \"auto\" dostroić - zaczyna działać dopiero po paru km od wystartowania, wolno się rozkręca, a później suszara taka, że czapki zdmuchuje - niestety polecam ręczne sterowanie w tym przypadku.