Lista ocen Renault Laguna II (638) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 886 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kierowca11
Kombi 2.0 dCi 150KM 110kW
Ja jako kierowca nawet na krótkich odcinkach drogi nie lubię jeździć w kurtce, więc często korzystam z ogrzewania nie jest ono doskonałe ale dość dobre. Uważam tak z powodu ze mimo iż jest do duże auto to powinno robić się w nim ciepło po około 2 km drogi a nie po 7.
~quackie
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Przez 5,5 roku w zimie i w lecie, nad Bałtykiem i w Alpach, w upale +35 i na mrozie -25 nie było ani jednego przypadku zaparowanej/ oblodzonej szyby, którego wentylacja/ klima nie usunęłaby w parę minut. Cała rodzina zadowolona, mimo że klima ręczna, nie strefowa!
~Marcin S.
Hatchback 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Klima nadal śmiga chociaż czujnik auto padł lub zawalony brudem nie robię. Wolę sam sterować temp i dwie strefy tylko raz się zawiesiły klapy i bateria 9v ruszyła je znów w odpowiedni pin kostki góra dół. Grzeje zimą chłodzi latem, akurat dbana klima.
~Adam
Hatchback 1.9 dCi 110KM 81kW
Dobrze jak na diesla, zima warto zrobić nawiew na 1-szybciej się nagrzeje. Klimatyzacja działa sprawnie. Warto sprawdzić układsszczelności bo jeden przewód od chłodnicy potrafi kosztować 600zl. Ja wymieniłem za 20 zł używany. Klima działa super
~xaospl
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Słabo, mam ręczną klimę, która gdy temp. spada poniżej 5 C nie włącza się, a jest wtedy najbardziej potrzebna bo to jesień i zima (odparowywanie szyb to koszmar) poza tym mało wydajna. Ciągle zapycha się filtr pyłkowy. Ogólnie słabizna.
~_zigi
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
zimą trzeba zrobić ze 4-5 km żeby było ciepło latem dwustrefowa klima automatyczna dba o wszystko. nawiewy ustawiam na szyby żeby nie wiało na mnie bezpośrednio i ok. po czterech latach musiałem nabic klimę jednak bo skonczył się czynnik.
~jack36
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Trochę za długo trzeba czekać na nawiew ciepłego powietrza po dłuższym postoju w zimie. Latem odczuwalny dla pasazerów brak nawiewu na tylną kanapę- drobiazg ale bardzo przydatny!!Poza tym ok.200 tys. klima kręci non stop i nic się nie dzieje
~Maciej
Hatchback 2.0 i T 16V 165KM 121kW
klima, czy też system nawiewów, w Lagunie została uznana za najlepszą na świecie w roku 2001. W Lag z klimą tronic jest (chyba) 18 czujników temp. Automat bardzo ładnie wyczuwa kiedy podgrzać, a kiedy ochłodzić i robi to w taki sposób, że nie wieje w oczy...
~kris
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
z tym mam problemy. Climatronik działa bardzo bobrze ale raz na kilka razy coś się stanie i wszystkie szyby zaparują, trzeba albo jechać z otwartą szybą albo wyłączyć samochód , chwile odczekać i dalej już można jechać. niewiem jaka jest przyczyna!!
~NRDowiec
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Brak wylotów wentylacyjnych dla pasażerów II Klasy co powoduje że rozprowadzenie jednolitej temperatury dla strefy jest wolne. Ale ci z tyłu odczuwają róznice tempratur. W warunkach zimowych system odmrażania/odparowywania działa znakomicie.