Lista ocen Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW 2007-2011 (24) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karol
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Przede wszystkim ma dość krótkie przełożenia, dzięki czemu auto dobrze przyspiesza, ale trzeba sporo wachlować i śmiało można omijać niektóre biegi :) Wadą wynikająca z krótkich przełożeń są wysokie obroty przy prędkościach autostradowych, a co za tym idzie spore spalanie. Niektórzy piszą o wyciu dobiegającym ze skrzyni w czasie jazdy. Rzeczywiście coś słychać, ale u mnie jest ono na tyle ciche, że nie powoduje dyskomfortu. Precyzja zmiany...
~Jacek
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Wszystko bardzo dobrze fajnie pięknie biegi wchodzą precyzyjnie. No ale jednak muszę dać oceną cztery za niezbyt dobre ze stopniowania szczególnie na szóstym biegu zdarza się że na szóstym biegu jadę po mieście jednak ta szóstka i ewentualnie piątka mogłoby być tak ze stopniowanie abyś silnik miał na nich nieco niższa brat można było ościągać wyższą prędkość przy niższych obrotach
~Mick
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Sześciostopniowa skrzynia biegów nie pozostawia wiele do życzenia. Typowo dla Francuzów drogi prowadzenia drążka nie są tak krótkie jak u Niemców ale już jest dużo krócej niż w Meganach, Clio czy poprzednich Lagunach. Zestopniowanie biegów dobrze dobrane do silnika i jego możliwości.
~Piotr
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Nie mam większych uwag. Biegi włączają się precyzyjnie. Stopniowanie podpowiada kierowcy raczej wysokie obroty silnika i pozwala na dynamiczną jazdę. 6 bieg bardzo przyjemnie pracuje na drodze ekspresowej lub autostradzie. Skrzynia pracuje cicho.
~laguś
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Trochę wymagało przyzwyczajenia dotychczas mialem 5. W środku jest tak cicho, że czasami można zapomnieć zmienić bieg na wyższy. "Strzałki" co do zmiany biegów trochę niedzisiejsze, może to i oszczędne jednak samochód jest po to aby jechać
~xxl
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Wcześniej była 5 do 6 trzeba się przyzwyczaić, zwłaszcza, że komfortowa cisza nie pozwala w pełni zaobserwować że można jeszcze 6 tak było na początku przez miesiąc teraz ok. Bardzo rzadko ale jednak można włączyć 3 zamiast 5
~Łukasz
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Minus 1 gwiazdka za to że jakoś tak trzeba się nią bardzo "namieszać", zwłaszcza w mieście, mało precyzyjna zmiana i biegi mogłyby trochę dokładniej wchodzić
~Mateusz
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Skrzynia biegów niby 6, ale mam wrażenie, że ta 6 to po prostu 5 podzielona na 2. Na pewno nie jest to typowy nadbieg na trasę
~donstef
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Słabe łożyska. Przy 100 tyś się sypią. Wolę długie skrzynie. Ale krótka skrzynia 6 biegowa daje nam 9,3s do setki.
Dziennik kosztów dla Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
9,4
~piciu 71
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Dział bez zarzutu i precyzyjnie. Na początku troche problemów miałem z 6 biegiem ale to chyba kwestia wprawy - teraz jest ok.
Renault Laguna III Grandtour