Lista ocen Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW 2007-2011 (55) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
niby jest super, szczególnie te tryby soft/auto/fast oraz 2 strefy I tylne nawiewy. niby, bo jest problem z parowaniem szyb w deszczu. Co ciekawe jak ręcznie wybiorę kierunki nawiewu I siłe, to szyby nie praują. podobno dlatego, ze auto okresowo zamyka obieg wewnętrzny. Chyba tego nie dopracowano. Ale to jedyny minus. Ogólnie jest bardzo dobrze. Klimatyzacja latem jest bardzo wydajna a w zimie pomaga elektryczne dogrzewanie silnika, które...
~keTrab
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Nawiew na tylkną kanapę to co dla mnie jest bardzo ważne, żeby dogrzewać/chłodzić jadące z tyłu dzieci. Jest pewna wada konstrukcyjna wiatraczka pod lusterkiem wstecznym, który wymusza ruch powietrza przez czujnik temperatury. Serwis wymienia go na gwarancji ale i tak po krótkim czasie zaczyna hałasować. Ja go za namową serwisu wyciąłem i przez cały sezon od lutego przez wisnę gorące lato i teraz jesień nie zauważyłem wadliwego działania klimy...
~keTrab
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Super!!! sezon zimowy z mrozami -25 Laguna zdała na 6 nawet na odcinku 2km odwożenia dzieci do przedszkola auto nagrzewało się bardzo szybko. do tego podgrzewane przednie fotele. teraz przy upałach 35 też schładza się bardzo szybko i bez zbędnych hałasów utrzymuje zadaną temperaturę we wnętrzu. auto mam w ciemnych szarym kolorze i nagrzewa się na słońcu bardzo ale klima świtnie sobie z tym radzi.
~Tomek
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W poprzednim samochodzie miałem devasto - i podczas zimy 10-15min wcześniej pstrykałem sobie ogrzewanie. Oczywiście nie można porównywać ogrzewania standardowego laguny do devasto - ale - wnętrze zimą nagrzewa się bardzo szybko, niezły pomysł z ustawieniem soft, nie zauważyłem problemów z odparowaniem z szyb bocznych.
~gorciu
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
rewelacja i jeszcze raz rewelacja, auto w zimie momentalnie się nagrzewa a w połączeniu z podgrzewanymi siedzeniami praktycznie nie czujemy że to zima. Jeśli chodzi o lato klima również działa szybko i sprawnie. Przyciski soft i fast do regulacji intensywności chłodzenia i nagrzewania to całkiem trafiony pomysł.
~Driver
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Silnik wyjątkowo szybko się nagrzewa co jest mega zaletą w zimę. Jeśli palisz fajki to rano odpalasz auto, ustawiasz na dmuch na szybę jednym klawiszem i jak spalisz to z szyby już wszystko spływa. Do tego grzane **** poprawiają komfort jazdy podczas zimnych poranków
~WMK
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Żadnych zastrzeżeń. Super funkcjonalne rozwiązanie z opcją nawiewu klimatyzacji Fast i Soft. Super wydajna funkcja szybkiego ogrzania i odparowania przedniej szyby. Mam wrażenie, że sam proces nagrzewania wnętrza przebiega jednak wolniej niż w benzynowej poprzedniczce.
~S
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Klima skuteczna i nadal szczelna. Mogłaby mieć regulację co pół stopnia a ma co 1 stopień. Funkcja soft bardzo dobra ponieważ miękko powoduje wychłodzenie kabiny nigdy nie było zapalenia oskrzeli
~Marcin
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Ciepły nawiew uruchamia się szybciej, niż w benzynowej Corolli, umożliwiając odtajanie szyb i kierowcy naprawdę szybko. Podgrzewane fotele to już raczej dodatek. Bardzo miły jest nawiew na tylną kanapę
~DR
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Fantastyczna klima, błyskawicznie ogrzewa i schładza auto. Mankament - niedogrzany brzeg szyby - przy intensywnych opadach śniegu dolna krawędź paruje, przy lewym słupku zbiera się gruba warstwa śniegu.
Renault Laguna III Grandtour