Ocena kierowcy - Renault Master III

Silnik 3.0 dCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Renault Master III 3.0 dCi 136KM 100kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Wygodny,cichy, odporny na przeładunki
Ma kopa udany silnik przynajmniej mój egzemplarz, jak na ta moc bardzo mało pali mniej od 2,5dci
Skrzynia 6 słyszałem że się sypią
Powiem tak autem zrobiłem 50 000 km wiec spalanie znam na pamięc. Odcinek 200km codziennie 100km załadowany 100 na pusto, trasa 80% miasto 20%: -załadunek do 1000 kg minimalne średnie 7.5l predkosc 80-110km/h -załadunek do 2000 kg minimalne ok 8.5l -załadunek do 3000 kg (jechałem tak tylko kilka razy) minimalne 12.0l Auto jest bardzo rozbieżne w spalaniu może spalic przy spokojnej jezdzie 7.5l ale może też wypic 17l przy wyższym załadunku i bardzo ostrej jezdzie. Co do silnika to bardzo żwawy przyśpiesza od samego spodu co dziwne przy tych koniach jedzie lepiej od Craftera 160hp. Co do serwisu to jestem mechanikiem robię sam ale części drogie jedyna moja awaria oprócz zawieszenia i hamulców. To napinacz paska wieloklinowego koszt najtańszego to 900 zł lecz wystarczyło go rozbroic i nalac mu troszkę oleju(działa na zasadzie szklanek zaworowych). Ogólnie auto w porównaniu do Sprinterów Crafterów dużo lepsze.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 dCi 136KM 100kW [l/100km]

12,0