Lista ocen Renault Megane I Coupe (97) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kondziu (konrad.era@interia.pl)
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jako tako dobra, aczkolwiek trzeba się do niej przyzwyczaić. Długie skoki poszczególnych biegów, przez co z precyzją także nie jest najlepiej. Ale same przełożenia są bardzo dobrze dobrane do silnika. Znana wada - cieknący uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów. Denerwująca przypadłość. Rozwiązania dwa - albo dolewać olej do skrzyni (uciążliwe ale niedrogie) albo wymiana uszczelniacza (wiąże się ona z demontażem całego układu silnik - skrzynia....
~Rafał
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wsteczny wrzucany przez podniesienie pierścienia pod gałką do góry i umieszczenie go po lewej to chyba najlepsze ustawienie żeby szybko zaparkować, moja skrzynia ma dość duże luzy aczkolwiek nigdy nie miałem problemu że nie wrzuciłem dobrego biegu, parę razy mi potrafiło zrzucić jedynkę przy gwałtownym ruszaniu i hamowaniu aczkolwiek jest to spowodowane zużyciem poduszki skrzyni, ponoć dość częsta przypadłość.
~Slav
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Biegi wchodzą dobrze, nic się tam nie dzieje niepokojącego. Gwiazdkę odejmuję za naprawdę kiepskie zestopniowanie skrzyni. Przy 140km/h w środku mocno słychać silnik, obroty są za wysokie. 120 to prędkość optymalna dla tego auta (a raczej tej skrzyni). Na mieście jeśli chcemy jeździć dynamicznie, to też musimy się "nawachlować" dźwignią, żeby utrzymać co najmniej 2500 obrotów, bo poniżej auto nie jedzie wcale.
~Arkadiusz
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Skrzynia została dobrze zestopniowana, nawet na 5 biegu auto przyśpiesza bardzo dobrze przy wyprzedzaniu nie trzeba redukować na niższy bieg. Jedyny punkt który ująłem to za delikatnie drgający lewarek biegów na postoju ponieważ nie zastosowano linek do zmiany biegów.
~krusz18@interia.pl
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
nie wiem od czego to zależy ale raz wchodzą biegi pieknie a nieraz jest problem z wrzucenie 1 i 2 i trzeba wtedy na sile.w moim przypadku w jezdzie po mieście ruszanie ze skrzyżowań staje się nieraz uciążliwe. z tego co na forach poczytałem to dużo meganek ma ten problem.
~chromiq
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Czasem leciutkie problemy(ale bardzo rzadko) tzn. ciężko wchodzą biegi 1,2 ale nie chrupie, nie skrzypi, nie charczy porostu ten typ tak ma :)na rozgrzanym silniku biegi można wrzucać 1 paluszkiem :P troszkę długie przełożenia ale można się przyzwyczaić :)
~Maciek
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Gdy kupiłem ten samochód buczał na trzecim i czwartym biegu, nie wiem jak auto było wcześniej eksploatowane więc nie mogę powiedzieć czy jest awaryjna. Bardzo brakuje szóstego biegu i czasem, ale rzadko nie wskakuje bieg wsteczny.
~luki
Coupe 1.4 i 16V 95KM 70kW
Jedymym problemem są wodziki umieszczone pod skrzynią. Na pocieszenie dodam, że tylko zimą jest z nimi problem gdy przejeżdżamy przez zaspy niestety zostajemy na tym biegu co w nie wiechaliśmy
~Dakcar
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Przy 220 tys km oryginalnych!!! już wyje i to bardzo. Biegi krótkie dobre do jazdy po mieście, na trasie na 5tce przy 120km/h ma już bardzo wysokie obroty i silnik wyje co jest mało komfortowe.
~Michał M.
Coupe 1.6 i 90KM 66kW
Skrzynię oceniam dobrze, ma dobrze zestrojone przełożenie. Na trójce idzie najlepiej. Jedna wada - poduszka skrzyni jest trochę za słaba, wymieniana średnio co rok. To chyba trochę za często.
Renault Megane I Coupe