Lista ocen Renault Megane I Hatchback (493) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 568 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotrek022
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Pali tak sobie. Jaka noga takie spalanie. Spokojnie jadąc za miastem 100km/h nie powinno przekroczyc 6,5L/100km. Ale po mieście jak się zacznie świrowac, to z 9 wyjdzie. Srednio mi pali 7 litrów maksymalnie. Ale mam lekką nogę, bo oszczędzam w ten sposób autko i swoje pieniądze.
~Gamas11
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Paliwo i tylko paliwo jest OK! Serwis jest wściekle drogi i niesolidny. Często pomijają elementy które są podczas przeglądu do sprawdzenia. Koszty części - Ho Ho Ho! Ceweczka np.: 500 PLN, skraplacz w klimie 3.000 PLN - a to się psuje, a Renault Polska udaje, że nic o wadach nie wie.
~bala@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Jak na swoją masę i moc oraz osiągi jest to nabadziej ekonomiczny samochód benzynowy w swojej klasie. w mieście w zależności od stylu jazdy średnie spalanie wynosi od 7,8 do 9,5l w trasie od 5,3 (prędkość przelotowa 90-110 km/h) do 7,8 ( prędkość 150-180 km/h włączona klimatyzacja, bardzo dynamiczna jazda)
~kuneku
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Koszta utrzymania tego samochodu sa porownywalne z utrzymaniem roweru, jak ktos mi opowiada ile placil u mechananika to smiac mi sie chce. Najdroższa naprawa to 250 zł, za wymiane rorządu. Jak nie chcesz wydawac po 3k zł na jakies dwumasy i inne głuoty, to to samochód dla Ciebie
~Mielczar
Hatchback 1.9 D Eco 64KM 47kW
Jak narazie ceny napraw są ok, taniej niż w mondeo mk1. Spalanie w zimie wynosi mnie ok. 6,5l przy niezbyt spokojnej jeździe. podejrzewam że w lato, przy normalnej jeździe będzie oscylować ok. 5,5l/100km. Dla mnie bomba w porównaniu do mondeo które paliło 9l/100km.
~arekzz
Hatchback 1.9 dCi 102KM 75kW
Pod względem ekonomiczności autko prezentuje się świetnie. Spalanie na poziomie 4,5 l to całkiem fajny wynik. W trasie spalanie wzrasta do 5,6/6 l ale prędkość 120/140 na autostradzie to minimum. Ceny napraw nie są wielkie. Zarówno części orginalne jaki i zamienniki nie są drogie.
~ nie chcę renaulta!
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
z nowym silnikiem wyjętym z rozbitka nieźle. ale naprawy to skandal. wymiana silnika i silnik 1300, naprawa skrzyni biegów 600, silniczek wycieraczki z montażem 280, piasty tył po 130, korba do szyby z tyłu 80, pasek rozrządu 300, lwy reflektor 420, pompa wody z wymianą 380.
~drylu
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Spalanie bardzo przyzwoite oczywiście zależne od stylu jazdy. Miasto 8-9 litrów to standard, w trasie rozbieżności są ogromne. Jadąc wolno, spokojnie, bez klimy spalanie w granicach 5,5-6 litrów. Grzejąc ostro 180km/h z klimą spalanie grubo powyżej 10 litrów. Ale kto tak jeździ??????
~bastmano
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
W miescie pali jakies 8,5 - 9 litrow, mysle, ze to niezly wynik a raczej go nie oszczedzam. W trasie mogl by byc troche bardziej ekonomiczny ale w sumie stowka nie jezdze tylko szybciej. Czesci nie drogie, dosc prosta konstrukcja auta wiec naprawy tanie ale niestety dosc czeste.
~Jarek
Hatchback 1.9 D Eco 64KM 47kW
Jest to diesel, więc bardzo ekonomiczny, może w mieście pali trochę więcej około 7l/100. Dostępność części bardzo duża, używanych i zamienników do wyboru. Ceny napraw i przeglądów w zależności od miejsca gdzie się je wykonuje, jeśli poza serwisem to przystępnie.
Renault Megane I Hatchback