Lista ocen Renault Megane I Hatchback (493) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 568 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maarcinn
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
jak na benzynowy to jestem bardzo zadowolony w miescie spala ok 8-9 litrow, na trasie jak sie jedzie ok 110 km/h w 4 osoby to tak spalanie siega 6l. Przeglądy nie sa az tak strasznie chociaz ceny napraw jak to do francuskich aut za tanie nei sa ale tez nie sa jakies makabrycznie drogie chociaz mogly by byc troche tansze
~Sebaho
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Silnik lubi pociągnąć paliwka. Jeżdżąc nie za wolno nie za szybko trzeba się liczyć ze spalaniem około 7l/100km. W mieście 10l nie wyjete. Serwis baaaaardzo drogi. Części równieże nie należą do tanich. Żabojady powymyslały takie rozwiązania techniczne, żeniektóre części są droższe kilka razy od odpowiedników w innych markach.
~Ozzy
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Auto bardzo tanie w utrzymaniu.Brak problemów z dostępnością części i niski ich koszt w połączeniu z ekonomicznym silnikiem i instalacją gazową, która swoją drogą bardzo dobrze współgra z tym silnikiem daje nam bardzo oszczędne autko. Jest to chyba jedna z największych zalet tego auta.
~Daniel
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Przy włączonej klimatyzacji, w naprawdę ciepły dzień, Renia spaliła mi w mieście około 7 litrów. Na trasie przy spokojnym obchodzeniu się z pedałem gazu (także z klimą) wypiła mi niecałe 6. Także jak zna się parę rozsądnych trików oszczędnej jazdy to da się zejść ze spalaniem nawet do 5 litrów.
~troy
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
W porównaniu do wcześniejszych aut oceniam pozytywnie, ale generalnie jeżdzę bardzo, mega oszczędnie. Generalnie samochód używany w 90 procentach w mieście, latem pali ok. 7-7,5 l., zimą 8-8,5 l. Przy włączonej klimie spalanie oczywiście wzrasta ale nie aż tak duzo abym to szczególnie odczuł.
~karolb99@op.pl
Hatchback 1.9 D Eco 64KM 47kW
Na zużycie paliwa nie narzekam autko w trasie pali około 5l / 100 km w mieście zaś około 6,5l / 100 km czyli wynik bardzo przystępny. Jeśli chodzi o ceny napraw to jest bardzo dużo zamienników do tych modeli w różnych cenach wiadomo czym lepszy zamiennik tym drożej. Ogólnie nie jest drogo.
~Adrian
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Nie należę do osób, które kręcą silnik do czerwonego pola. 2500 obr/min i wyższy bieg. Ale jak trzeba wyprzedzić to przycisnę. Podane wartości spalania na gzie. Na benzynie mniej.Sytuacja nietypowa, bo latem przez klimę pali więcej niż zimą.Ale z drugiej strony w zimie dłużej rozgrzewa się na benzynie.
~Piotruś
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Gdyby była to 6! albo 5 z koroną. Na benzynie 6L/100km, na gazie (instalacja ma 9mcy) 8 w lecie, 9 w zimie, wszystko w cyklu mieszanym. Dodam, że instalacja się zwróciła po 5 miesiącach. Jest to jedno z NAJBARDZIEJ EKONOMICZNYCH AUT!!! Na samej trasie nie wiem - nigdy tego nie zmierzyłem.
~lech231@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
benzyny trasa 6 l miasto 8 z groszami gaz posiadam od roku trasa 7 miasto prawie 10 ceny napraw w serwisie jak to w serwisie drogo ale naprawy w normlanym zakladzie czasem tansze niz do niemca czasem drozsze ogolnie nigdy sie nei wkur... ze cos drogo kosztuje a do bogatych nie naleze

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marek
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Pali jakieś 8l/100km jak się jedzie jak emeryt. Wymieniałem rozrząd, 4 łożyska, amortyzatory przód, pęknięta sprężyna przód, popsuty alarm, tłumik, gumy na drążku stabilizacyjnym, więcej nie pamiętam, w okolicy 2 takie jeszcze jeżdzą i też właściciele nie są z nich zadowoleni. Nie polecam
Renault Megane I Hatchback