Lista ocen Renault Megane I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1999-2003 (73) - Silnik

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Spierr
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Silnik bardzo dynamiczny jak na taką pojemność. W porównaniu do innych aut o tej samej pojemności jest to istna rakieta. Do 100 km/h w mniej niż 10 sekund to zadowalający wynik, a prędkości nawet około 190 nie są az tak gigantycznym wysiłkiem dla niego!! Wadą tego silnika są cewki które bardzo często sie psują i mała elastyczność silnika. Poniżej 2500 auto praktycznie sie nie rozpędza ale kiedy przekroczy 3500 naprawdę robi sie wesoło....
~drylu
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Największa zaleta tego samochodu. W mieście spokojnie daje rade ale naprawdę pokazuje na co go stać w trasie. Powyżej 3200 obrotów na 4 i 5 biegu niejeden diesel wącha tylko spaliny. Wyprzedzanie tym samochodem to czysta poezja. Jeżdżąc tym autem omijam szerokim łukiem wszelkie autostrady, bo wyprzedzanie sprawia ogromną przyjemność. Ma trochę słaby dół - tak do 2,5 tyś to niewiele się dzieje ale powyżej rakieta. Spalanie bardzo w normie 8-9...
~KWIATEK
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Kultura pracy silnika bardzo dobra. Elastyczność - tak jak w typowych jednostkach 16v. Gdy jadę sam, żeby wyprzedzić, nawet nie muszę redukować - wystarczy bardziej przycisnąć pedał gazu. Podczas jazdy w trzy osoby, redukuję na mniejszy bieg.Efekt - wbija w siedzenia. Silnik dobrze sprawuje się podczas jazdy małymi prędkościami jednak uwielbia duże prędkości, wspaniale wkręca się na obroty. Jeździłem nim po zachodniej europie samymi...
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Super silnik. Bardzo elastyczny, lubi obroty, super przyspiesza bo jest lekki. Cicho i równo pracuje. Przejechałem już 130 tyś. km od nowości. Zepsuły się oczywiście wszystkie 4 cewki w drugim roku eksploatacji, a więc po gwarancji. Wymieniłem na japoński denso i po kłopocie. Poza tym żadnych problemów ( odpukać). Zjeździłem kawał Europy i nigdy mnie nie zawiódł.
~Gabrys
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Auto kupilem jak mialo 40tys km i od razu zalozylem sekwencyjny gaz. Ten silnik rewelacyjnie chodzi z tą instalacja. Troche wolno sie zbiera do 3500obrotow , powyzej jezs żwawy. Oczywiscie z niedomagan standardowo wymienilem wszystkie cewki. Raz polecialo lozysko w sprezarce klimy
~Darecki
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Bardzo dynamiczny silnik przy 110 KM, dzieki odpowiedniemu momentowi obrotowemu i niskiej wadze auta oraz dobrej aerodynamice, przy jednoczesnym zachowaniu spalania na dość niskim jak na dynamiczną jazdę poziomie. Agresywny dźwięk, jednak mimo wszystko bardzo przyjemny dla ucha.
~PiotrWN
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Poza sporadycznymi problemami z odpalaniem jest na prawdę super, dość dynamiczny, nie pali za dużo, a w połączeniu z niską masą auta mamy przyspieszenie 0-100km/h poniżej 10s. Przy czterech osobach przydałoby się trochę więcej koni, ale nie ma tragedii.
~Łukasz
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rewelacyjny silnik. Zdecydowanie najlepsza rzecz w tym samochodzie. Bardzo elastyczny (oczywiście jak na benzyne), nie można go porównywać np: z 1,9 tdi, ale inne benzyny w tej pojemności jeżdżą gorzej (wyjątek Civic 1,6). Spalanie na przyzwoitym poziomie.
~ANNA
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
jak dla mnie, super, nie należę do osób, które fascynują sie \"ulicznymi rajdami\" tak więc dla ,mnie silnik który ma renia jest super i do jazdy po mieście i w trasę. cichy, zwinny a jak trzeba to i przyspieszenie ma :)
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
7,9
~Łukasz
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Bardzo dynamiczny idzie jak rakieta(konkurencja...brak takowej ;)) jak na te osiągi oszczędny,kultura pracy mogła by być lepsza, zaje.. elastyczny ciągnie od 1800obr.jak na 16v to rewelka,minus za jego chałaśliwość
Renault Megane I Hatchback