Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

trebor, 15 lat temu
Silnik 1.9 dTi 100KM 74kW
Rok produkcji 2000
Renault Megane I Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrywny,ekonomiczny nie zawodny.
Zgrabne kombi ,które mimo 8 lat wcale nie wygląda staro.
1.9dti 98 kucy motor z bezpośrednim wtryskiem ale bez common rail b tani w {ewentualnej} naprawie, b dobrze się zbiera trzeba tylko pamiętać,żeby nie schodzić poniżej 2000obr/min.Pali bez problemu lato czy zima.Na zbiorniku {60l} bez żadnego oszczędzania robię ponad 1000km,materiały eksploatacyjne tańsze niż do VW,mankament to "pocąca" się uszczelka miski olejowej i skomplikowana wymiana paska rozrządu{warsztat}
No problem no koments
Jak to francuz komfort przede wszystkim,jeżeli nie udajesz Kubicy będziesz zadowolony,aha po przesiadce do innego niż francuz masz wrażenie jazdy wozem drabiniastym oczywiście na naszych drogach.Bardzo dobre hamulce 4 tarcze + ABS.Przejechałem nim ponad 55000km często załadowany po dach i na razie nic nie wymaga wymiany,na p okresowym p diagnosta powiedział "k..wa nawet nie ma się czego przyczepić.
Trzeba uważać przy cofaniu{montaż czujników cofania }i problem znika
Wszystko w zasięgu ręki + super pilot do radia przy kierownicy w wersji RXE jest kompletne wyposażenie,choć to tylko auto kompaktowe czujesz że ktoś zadbał byś podróżował jak "GOŚĆ".
Tak jak być powinno + za klimę ,która w lecie chłodzi a w czasie "pluchy" uwalnia nas od zaparowanych szyb.
Ok + ogromny bagażnik {480l} przy normalnym położeniu siedzeń.
Nie da się ukryć,że jedziemy dieslem ale w końcu to nie mercedes.
Ocynkowane nadwozie więc jeżeli nie był "liźnięty" problem korozji w tym aucie nie istnieje,nie ma żadnych problemów z częściami,pali tyle co nic i to w dodatku ropy,nie ma wzięcia u złodziei to moja pierwsza renówka i na pewno nie ostatnia.
Kawał solidnego,kompletnie wyposażonego auta za rozsądne pieniądze.
Czasem zacina się klakson i pompka spryskiwaczy,żarówka prawego światła mijania przepala się 2 razy w roku,raz wymieniłem świece żarowe
0 słownie zero poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 100KM 74kW [l/100km]