Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Megane I Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : mało pali
całkiem przyzwoite auto, ma bardzo dobre hamulce
kultura pracy jak w dieslu ale elastyczność wystarczająca, w momencie gaszenia silnika mocno trzęsie całą budą
nie mam zastrzeżeń
do miękkiego zawieszenia trzeba się przyzwyczaić, wynosi trochę na zakretach,i ma kiepskie wspomaganie kierownicy
w porządku,mnie odpowiada
mam ponad 190cm wzrostu,ale całkiem przyzwoicie się mieszczę za kółkiem, rozmieszczenie wyłączników i przycisków sterowania mnie odpowiada i jak w każdym aucie wymaga przyzwyczajenia,ale ogólnie ok.
mam wersję z klimą, według mnie raczej ok, ale jeśli chodzi o klimę to moja poprzednia vectra miała o wiele wydajniejszą
całkiem przyzwoicie jest, ale raczej dla czterech osób, w piątkę trochę ciasnawo
w dieslu kiepskie. Wcześniej miałem tylko benzynówki i może trochę nie mogę się przestawić ale jednak inne diesle w których miałem możliwość jeździć były lepiej wyciszone, np. skoda oktawia tdi, lub seat ibiza sdi
części niezbyt tanie,ale za to zużycie paliwa całkiem przyzwoite, jeżdżę delikatnie(taki mam styl) i mnie zużywa 5,5 litra on na setkę średnio.
bardzo dobry stosunek jakości do ceny i przyznać trzeba że całkiem niezłego wyposażenia samochodu
nie miałem problemów, zrywają się zaczepy plastikowe rolety bagażnika w kombi, tylko tyle mogę wrzucić od siebie
nie miałem żadnych problemów jak na razie i jestem zadowolony z autka,ale przyznam że o nie dbam i na bieżąco wymieniam co trzeba, olej,filtry itp.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 100KM 74kW [l/100km]

5,7