Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

adam p, 13 lat temu
Silnik 1.9 dTi 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Inne : w tym aucie pozytywnie zaskoczyła mnie wygoda foteli, niskie spalanie jednostki napędowej, bardzo mocne hamulce, bogate jak na wiek tego samochodu wyposażenie,
ogólnie jestem bardzo zadowolony z renault megane w tym silniku, auto jest dynamiczne, oszczędne i w miarę niezawodne, czasami zdarzą się jakieś drobne usterki, ale moim zdaniem są one spowodowane wiekiem oraz przebiegiem tego samochodu
silnik pracuje równo, nieźle zbiera się nawet w niskich partiach obrotów, elastyczność jest zadowalająca, jak w dieslu z końca lat 90-tych
skrzynia biegów pracuje bez zarzutu - czasami gorzej wchodzi pierwszy bieg,
układ jezdny w tym samochodzie to granica pomiędzy dobrymi własnościami jezdnymi a wysokim komfortem podróżowania, auto płynie po drodze, jeśli ktoś wie o czym pisze...
ze względu na duże powieszchnie przeszklone widoczność w każdym kierunku jesr bardzo dobra.pomimo że jest to kombi nie ma problemu z parkowaniem
wszytko jest na swoim miejscu, pełne ustawienie fotela kierowcy jest rewelacyjne, ilość schowków jak na auto z końca lat 90 wzorowa
wentylacja w tym samochodzie jest bardzo dobra - w deszczowe dni nie ma mowy o zaparowanych szybach, w zimie w zaskakująco szybkim tempie nagrzewa sie wnętrze dużego kombi
przestrzeń dla kierowcy idealna, dla pasażerów także, samochodem tym można spokojnie wybrać sie w daleką podróż, a zmęczenie podróżą bedzie znikome
wyciszenie nie jest najmocniejszą stroną tego samochodu, przy wyższych prędkościach daje się we znaki szum opływającego powietrza,
jak na tak duże auto zużycie paliwa jest bardzo małe, mój samochód średni spala od 5,0-5,5 l/100km w zależności od stylu jazdy, ceny rutynowych czynności i przeglądów oraz części zamiennych są na przyzwoitym poziomie
stosunek cena do jakość jest bardzo dobry, za 14 000 zł kupiłem ten samochód 3 lata temu, jeździłem już kilkoma francuzami, między innymi renault laguna, peugeot 406, citroen saxo i xsara i właśnie renault megane jest z tych aut najmniej awaryjna
przy przebiegu 190 000 km odmówił posłuszeństwa alternator, przy przebiegu 180 000 km wymieniłem drążki kierownicze, przy przebiegu 200 000 km wymieniłem akumulator - do tej pory zamontowany był oryginalny akumulator z plombami,a tak poza tym wymieniam filtry i olej, tankuje i jade w droge
poważnych usterek nie miałem jeszcze na swojej liście - odpukać w niemalowane!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 100KM 74kW [l/100km]

5,2