Lista ocen Renault Megane I Sedan (112) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 129 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Maglownica do bani - przeciekająca. Drążki też wymagały uwagi. Auto nie było jakoś super lekkie przy skręcaniu o więcej niż 60 stopni. Jakoś nigdy nie byłem zachwycony zawieszeniem - mocno czułem koleiny.
~Salomono
Sedan 1.6 e 90KM 66kW
Komfort na dość wysokim poziomie. Bardzo buja się na zakrętach, trzeba bardzo uważać .Układ kierowniczy jest mało bezpośredni, dość ,,gumowy,,. Komfortowo się jedzie do prędkości 140 , lecz trzeba uważać.
~Jack
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
po zrobieniu 150 tysięcy do wymiany jeden drążek kierowniczy razem z końcówką, co jakieś 20 tys. km wymiana gum stabilizatora, przeważnie zewnetrznych, groszowa sprawa i 20 minut roboty
~Gul
Sedan 1.6 e 90KM 66kW
samochód prowadzi sie dobrze, nie wychyla sie na boki, zawieszenie to kompromis pomiędzy wygodą i trzymaniem na zakrętach, układ kierownczy mniej precyzyjny niż w skodzie octavi, którą rónież czasem jeżdżę
~Łukasz
Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Przeciętny, samochód prowadził się dość topornie, wspomaganie kierownicy sprawiało wrażenie, że działa na pół gwizdka, a jazda po jakichkolwiek nierównościach to prawdziwy dramat.
~Sławek
Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Komfortowe miękie zawieszenie i dosyć wytrzymałe - amortyzatory z tyłu i tylną belkę wymieniłem dopiero po 200000km ,z przodu tylko sworznie wachaczy i łożyska kół.
~Paweł omegga@irc.pl
Sedan 1.6 e 90KM 66kW
Moja ocena to 4. Zawieszenie na pewno trwalsze od audi czy vw lecz oryginalne czesci sa drogie i na polkich drogach remont zawieszenia co 50tys jest jak najbardziej wskazany
~jacek
Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW
Cicho i miękko wybiera nierówności. Zawieszenie nastawione raczej na komfort. Zwolenników ostrej jazdy odsyłam do aut niemieckich. To auto woli dostojną, spokojną jazdę.
~stoodent
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Bez problemów. Auto narazie nie jest wyeksploatowane. Nic nie stuka. Prowadzi sie pewnie zarówno przy niewielkich prędkościach na krętych drogach jak i przy dużej szybkości.

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~załamany
Sedan 1.6 e 90KM 66kW
zbyt miękkie zawieszenie no i nie trwałe co pół roku trzeba zostawić pokaźną sume pieniędzy w serwisie a stuki i tak za tydzień wracają i nie jest to wina serwisu:(
Renault Megane I Sedan