Lista ocen Renault Megane II Hatchback (211) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 228 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ben
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Wymieniłem 7 (słownie siedem) cewek zapłonowych, na szczęście zapłaciłem tylko za ... jedną trzecią jednej z nich. Udało mi się bowiem udowodnić, że to była wada fabryczna. W tych wymienionych amortyzatorach-łożyska 1x. Rozrusznik nawalił 700 km od domu- zreperowali. Trzeszczy przy skrętach kierownicy i wspomagania to już praktycznie nie ma-zwrotnicę trafia szlag. A wczoraj żone strzelił pasek transmisyjny (14000km przebiegu kupiony u...
~Ashmodan
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Pada eleftryka, Np. wyłącza się ABS tak bez powoodu by kilka minut później znowu się włączyć, tak samo jest z Air-bagami. W tym samochodzie po 100tys km pada cały osprzęt silnika, alternator, rozrusznik, problemy z przepustnicą, a co najlepsze wieniac na kole zamachowym wygląda jakby go młotem kowalskim potraktowano (w ASO wymiana+części=3tys zł). Poza tym trudno sprzedać to badziewie. Ale renault jest mistrzem F1 więc nie może produkować...
~motolukasz
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Uszkodziło się koło pasowe alternatora przez co zerwał się pasek alternatora. Zaświeciła sie kontrolka stop i tyle było z jazdy. Myślę,że nie jest chyba tak źle. Autko kupiłęm od pierwszego właściciela, który kupił je w polskim salonie. Mówił, że od 15 lat jeździ Renault i teraz zmienił na nową lagunę. Autko serwsisowane wiem, że miało wymienony kompletny rozrząd przy 100 000 km wraz z kołem zmiennych faz rozrządu.
~MP
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Nie odnotowałem, ale już słychać stuki w zawieszeniu więc trzeba będzie powymieniać po zimie części eksploatacyjne. Zawieszenie jest chyba największym minusem Meganek. Nie jest bynajmniej złe, tylko mało wytrzymałe na nasze dziurawe drogi. Należy pamiętać, że pod maską jest turbina i należy o nią dbać a także lać dobrą ropę bo dCiki są wrażliwe na złe paliwo.
~Przemek Gadomski
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Przy przebiegu 40 000 samochod nie kiedy nie chcial odpalać. Rozrusznik kręcil ale silnik nie załapywał.Silnik odpalal po jakis 6 próbach, albo odczekaniu 10 min. W związku z tym wymieniłem impulsator. Tak zdiagnozowali w serwisie. Jak na razie pali bez problemu. Koszt tego urządzenia 100 zl. Oprócz tego nic poważnego sie z samochodem nie działu, nie zawiódł rownież na trasie.
~PawełS
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Tragedia odsłona 2. Problem z przeciekami płynu chłodnicowego, padł komputer. Padły amortyzatory (urwały się) podczas jazdy zablokowało mi się tylne koło na amen (dobrze że była mała prędkość...) Padły wszystkie cewki paliwowe, coś ciąglę się dzieje przy zapłanie, nie zapala dobrze nie wiem co to, wymieniłem świece akumulator i dalej to samo.
~kopi1985
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
pekla blokada na kole pompy paliwowej i kto znajdzie przyczyne dlaczego nie zapala? kupilem pompe. wtryski to czarna magia tak jak dym z tlumika, dluzsza jazda konczy sie zatrzymaniem tloku, peka korbowod wyfruwa z bloku silnika(nowy silnik)...slabe turbiny...sam wyciagalem silnik z tego auta z 4 razy w 2 lata rozne przyczyny
~K Kraków
Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW
odpukać - 1 usterka choć auto ma już 5 lat, przez ostatnie 2lata jedna usterka- wymiana przekładni - ponoć zniszczona przez szerokie, niskoprofilowe opony, nie wytrzymała polskich dziur, a auto jest intensywnie używane w dużym mieście, w korkach i na samych dziurach. Niestety drogi w Krakowie to jakaś jedna wielka masakra
~genimi@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW
nie jest zle, mity ze francuz to auto na 2 lata trzeba schowac do lamusa, ja wyciskam z mojej meganki wszystko co sie da i dobrze mi sluzy, trzeba pemiatac tylko by zawsze po jezdzie schlodzic turbine, czyli minutka dwie na biegu jalowym przed wylaczeneim silnika, po dlugiej jezdzie na trasie zalecam dluzsze chlodzenie:)
~Gonzo
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Kto moze mi pomoc?Skusilem sie na ten model i tragedia.Auto przy zapalaniu klekocze jak woz drabiniasty i gasnie.Trzy razy wozilem do serwisu i nic nie moga zdiagnozowac, bo u nich zapala za kazdym razem.Wstyd ruszac z parkingu,auto 4 lata a pracuje jakby mialo 100.Moze ktos mial podobną awarie?Co dzień nie wiem czy wyjade do pracy.
Renault Megane II Hatchback