Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Renault Megane II Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto o nietuzunkowym ksztalcie, mimo juz 5 lat na rynku, linia nadwozia dalej mnie zachwyca:) silnik bardzo przyjemnie pracuje, ma niewielki apetyt na spalanie i jedoczesnie potrafi z siebie wykrzesac sporo mocy:) swietna ergonomia (dla kierowcy) uwielbiam prowadzic to auto:)
bardzo elastyczny osiagi odczuwalne juz przy 2,5 tys obrotow przy 3 tysiacach obr. jeszcze w miare cichy przy 4 tysiacach mozna z niego wycisnac maxymalna moc:)
precyzyjna, krótkie skoki, czasem problemy z wbiciem wstecznego
świetne trzymanie na zakrętach, niestety po przejechaniu 100 tys. na polskich drogach zawieszenie zaczyna byc slyszalne dobry promien skretu to co mnie zadzwia, to zestrojenie zawieszenia, niby miękkie jak przystalo na wygodnego francuza, a jednoczesnie twarde wtedy gdy trzeba
ze wzgledu na ksztalt "kuferka" widocznosc do tylu oceniam srednio, pozatym reszta lepiej niz bardzo dobrze
dla kierowcy doskonala, wszystko tam gdzie trzeba, fotele z przodu sw wietnie wyprofilowane i doskonale trzymajace przy agresywnej jezdzie po zakretach:)
momentalnie dzialajaca klima i ogrzewanie, to jest olbrzymi plus tego auta:)
auto uzytkuje sam,ewentualnie max 2 osoby. dla nas 3-drzwiowka jest ok, dla pasazerow z tylu niewiele miejsca na nogi przy odsunietych na maxa przednich fotelach. Bagaznik super, bardzo funkcjonalna dzielona tylna kanapa, mozliwosc wozenia naprawde dlugich przedmiotow i gabarytowo duzych.Przewiozlem nim kabine prysznicowa, pralke, lodowk, kuchnie:)
do 3 tys obr. ok.
przy bardzo dynamicznej kezjdzie spalanie do 6l niesamowite prawda? tym autem wogole nie oplaca sie jezdzic ekonomicznie, roznice w spalaniu sa minimalne a odbieramy sobie radosc z jazdy. na trasie moze spalic nawet 3 litry, trzeba tylko wrzucic opcje spalania chwilowego na komputerze i odpowiednio sterowac pedalem gazu, takie spalanie udalo mi sie uzyskac przy predkosci ok 90-100 ceny przegladow i napraw nie naleza niestety do najtanszych, no ale cos za cos, auto jest wygodne, ekonomiczne, pewnie sie prowadzi ma super hamulce, ktore nie raz uratowaly mnie z opresji:)
przyzwoita, jesli ktos lubi wygodne, designerskie auta, niwielkie koszty spalania to auto adresowane wlasnei dla niego
zawieszenie niestety nie wytrzymuje polskich drog tu trzeba sie liczyc z wydatkami, ale bez paniki:) pozatym standardowe materialy eksploatacyjne typu tarcze, klocki:) i generalnie od przegladu do przegladu, jak u japonczykow:)
nie jest zle, mity ze francuz to auto na 2 lata trzeba schowac do lamusa, ja wyciskam z mojej meganki wszystko co sie da i dobrze mi sluzy, trzeba pemiatac tylko by zawsze po jezdzie schlodzic turbine, czyli minutka dwie na biegu jalowym przed wylaczeneim silnika, po dlugiej jezdzie na trasie zalecam dluzsze chlodzenie:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Renault Megane II Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW