Lista ocen Renault Megane II Hatchback (198) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 241 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~meggi44@wp.pl
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Ja mam wersje z klimatronikiem i jestem z niej zadowolony,Tylko dość często trzeba sprawdzać i wymieniać gdzieś co około 15-20 tys filtr pyłkowy kabinowy bo inaczej mocno parują szyby w wilgotne dni.Szkoda ze klima nie jest strefowa,ale tego typu rozwiazania są w autach wyższej klasy a tak ogólnie ocena na 4 z klimą automatyczną nie wiem jak jest w klimatyzacji sterowanej ręcznie czy autach bez klimy.
~ziomooo
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Za wentylację daje tylko 3, mam wrażenie że latem chłodniej jest z tyłu samochodu niz bezpośrednio przed nawiewem, być może tak jest w każdym aucie, rzadko siedze z tyłu....czasem głosno chodzi wentylator ogrzewania, dając metaliczny dźwięk, jest to juz swojego rodzaju defekt, np: w VW pojawienie czegoś podobnego nąstąpiło po 160tyś km.
~Dawid
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Niestety u mnie z klimą jest jakiś problem, który za niedługo będę starał się rozwiązać. Przy mocniejszym nadmuchu klima wydaje dziwne dźwięki. Nie ma reguły jakie. Czasami lekko piszczy, niczym świerszcze, czasami słychać stukoty i warkot jakby klimę napędzał generator na olej napędowy. Ale na plus to, że szybko się nagrzewa
~iwan666
Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW
czas w jakim auto się ogrzewa nawet przy wielostopniowych mrozach jest rewelacyjny, już po kilku kilometrach robi się przyjemnie ciepło. Podobnie z klimatyzacją latem, fajnie utrzymuje temperaturę. Zastrzeżenie mogę mieć tylko do dostępności do wentylatora, trochę mi zaczął popiskiwać, i nie jest to łatwe w wymianie.
~Dario_M
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Klima manualna właśnie odmówiła posłuszeństwa, tzn. układ jest ok ale sterowanie via komputer nie działa. Serwisy (dwa niezależne - chciałem mieć pewność) diagnozowały jeden 2,5 godz. drugi 4,5 wynik komputer wtrysku nie realizuje sprzętowo!!!!!! funcji sterowania klimą - wniosek wymiana komputera wtrysku bagatela 2,5 tys.
~motolukasz
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Silnik grzeje się baaardzo szybko, nie mam z tym najmniejszych problemów. Do wentylacji równeż nie, zaparowany szyby nie są problemem. Na najwyższym biegu dmuchawa działa jak szalona. Klima ładnie chłodzi. Dodatkowo cieszy chłodzony schowek, który dodatkowo ma przestrzeń jak bagażnik w mazdzie MR2 :)
~Radosław fan motoryzacjny
Hatchback 2.0 i 16V T 165KM 121kW
Auto ma bardzo dobra wentylacje. Niezdrazyło mu się zaparować. W lato bardzo dobrze wywiązuje się ze swojego zadania. Polecam automatyczną klimatyzacje ustawiam tylko temperature a komputer dba o resztę. W zime auto szybko się ogrzewa i jest przyjemnie ciepło w bardzo niedługim czasie. Niema na co narzekać.
~Piter
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Klimatronik spisuje się bardzo dobrze. Minimalna temperatura nawiewu to 15 stopni Celciusza a max to chyba 27 ale wszystko działa sprawnie i przyjemnie się jedzie. Nawiewy nagrzewają kabinę bardzo szybko i tak samo szybko można je schłodzić. Schowek jest również klimatyzowany.
~yoshki
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Mimo jednostrefowej klimie nikt u mnie nie narzekal jeszcze na cieplo czy zimno w aucie :) Moze na cieple powietrze podczas postoju trzeba troche czekac zimą ale to chyba wszedzie tak jest...czasem jedynie slychac wentylatorek jak sie cos tam do niego dostanie ;)
~kopiboy@wp.pl
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
ze 3 minuty w mrozy styczniowe i juz leci cieple powietrze, po paru kilometrach mozna juz miec saune. klima mniej wiecej tak samo ale jak w kazdym aucie zeby oziebic wnetrze na prawdziwych upalach ze 7 km trzeba jechac. ale za te pieniadze to jest fantastyczne
Renault Megane II Hatchback