Ocena kierowcy - Renault Megane II Hatchback

Radek, 10 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Renault Megane II Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie tego samochodu jest niesamowite. Nigdy nie jezdzilem tak ekonomicznym autem. Nie trzeba specjalnie się starac żeby osiagnac takie wartości.
Fajne auto, ,miałem wiele samochod min te wymienione powyżej ale megane bije je wszystkie. Przy zakupie z drugiej reki wystrzegałbym się modeli sprowadzanych z wątpliwym przebiegiem, nie wiadomo jak serwisowane. Polecam auta jak najnowsze, moj model z 2008r jest pozbawiony definitywnie wszelkich usterek starszych egzemplarzy, jest to wersja finalna, najbardziej dopracowana.
Elastyczny, cichy, ekonomiczny, bezobsługowy i bezawaryjny przy czym bardzo dynamiczny.
6 biegow super sprawa. Biegi wchodzą lekko i nie hacza.
Nie jest to sportowe auto ale nie jest to rowiez typowy miekki francuz. Dobrze się trzyma drogi. Dobrze radzi sobie z naszymi drogami.
Standardowo slupki szerokie, ale to już norma. Tylna szyba pionowa, bardzo ulatwia manewrowanie do tylu, czujniki zbędne.
Wszystko na swoim miejscu. Sterowanie radia pod kierownica bardzo intuicyjne. Duzo schowkow.
W zime potrzebuje paru minut żeby się rozgrzać. Ale to diesel wiec norma, do tego parkowany pod chmurka. Klima manualna chlodzi sprawnie i przyjemnie.
4 osoby komfortowo, 2 osoby super. Fotele bardzo wygodne z pelna regunalcja, kierownica również. więcej miejsca nic w golfie V i w... megane 3!
nie klekocze jak TDI. jak się rozgrzeje jesy super. 6 bieg ogranicza hałas przy większych prędkościach.
SUPER! Jezdze codziennie przez cala Warszawe do pracy, 1.5h stania w korku w jedna strone, spalanie z ostatnich 4tys km 5.9l! W trasie spokojnie poniżej 5l. Wcześniej miałem 1.9dci spalanie było ok. 2l wyższe. W golfie V 1.9TDI w tych samych warunkach spalanie było ok 9l na 100! Czesci nie sa drogie, oblsuga nie rujnuje portfela.
Auto nie jest drogie. Koszty utzymania nie sa wysokie. Jakosc wykończenia jest OK
czasami przycinają się szyby przednie, nie jest to wielki mankament a naprawa kosztuje w granicach 150zl.
Przez tyle lat nic większego się nie wydarzyło, nigdy nie wracal do domu na lawecie. Nigdy (powtarzam nigdy) nie miałem problemu z odpaleniem auta stojącego non stop pod chmurka!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,2