Lista ocen Renault Megane II Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2008 (42) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alek
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Przy przebiegu 100 tys. i 5 latach zaczyna się jakaś katastrofa. Auto raz w miesiącu w serwisie. Uszkodzenia (nie wszystkie): - dwukrotnie przetarte kable w klapie bagażnika, - cewki zapłonowe (wszystkie cztery), - uszkodzone zamki w przednich drzwiach (obu), - uszkodzony czujnik temperatury (auto 2 dni w serwisie - nie umieli znaleźć usterki), - w zimie nie zamykają się drzwi pasażera - kilka razy musiałem je przywiązać gumą, bo nie dało...
~Krzysztof
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
O silniku już wspomniałem. W drzwiach przednich uszkodzeniu uległ moduł sterowania podnoszeniem szyb. Oczywiście nie występował jako osobny element. W ASO 1300 zł cały podnośnik. Kolega elektryk naprawił na szczęście wiele taniej. Odpadł mi też spoiler na tylnej klapie w czasie jazdy zniszczył się razem z lampką. W ASO 650+300+lakier. Przełączni w kierownicy tzw. zwijacz taśma airbag. wymieniana 2 razy. W salonie od 600 do 950 w zależności od...
~Darek
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Największą bolaczką po 4 latach okazały się przyciski zamykania auta w drzwiach (hands free). Wszystkie wysiadły. Niby prosta sprawa bo jeden kosztuje ok 8 zł ale za to ich wymiana w serwisie juz 100zł za jeden. Radzę też od razu wymienić cewki zapłonowe Sagem na Beru. Te pierwsze to pomyłka o której Renault dobrze wie ale w Polsce nie przeprowadzono akcji sewisowej ich wymiany tak jak na zachodzie. Uszkodzeniu uległ też czujnik cisnienia...
~Nibemben
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Bardzo dużo drobiazgów się psuje,awaria elektroniki, zbierająca się woda w kieszeniach drzwi, nie równomiernie zużywające się opony, karty hands free działają jak chcą raz zamyka raz nie , parujące szyby, łożyska kół często,kzfr,przyciski klamek hands free,przepalajace się często żarówki,
~wimi
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
No jak na razie odpukać nie miałem, żadnych problemów. No chyba że wymiana przedniej żarówki którą wymieniłem w serwisie bo samemu jest dosyć kłopotliwe - trzeba się pogimnastykować i wymienić przez nadkole...). Poza tym serwis odwiedzałem jak na razie 2 krotnie i wyłącznie na przegląd gwarancyjny.
~łodziak
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
masa drobnych, ale uciążliwych awarii - klamki hands free były naprawiane dwukrotnie, nie wiem czemu, ale ciągle palą mi się żarówki w przednich reflektorach, radio głupieje często. Każdy drobiazg naprawiałem - cena w ASO nigdy nie była niższa niż 200PLN.
~Jędrek
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
mimo wielu dziwnych opinii na temat tego samochodu u mnie do tej pory nic się nie dzieje. Raz zapomniałem wyciągnąć kartę tak jak auto kazało (bo komunikaty wszystko tłumaczą) i wszystko zgasło. Zamknąłem, otworzyłem i OK. To wszystko.
~jankesdz
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Permanentny problem z światłami xenonowymi, przetwornicami. Dostawała się woda i zalewała przetwornice. Nówki ponad 1000zł sztuka, notabene Porsche Cayenne ma takie same przetwornice. Używki można znaleźć ~250zł
~malajo
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Usterka była jedna. Tuż po wyjechaniu z salonu głośny pisk z przedniego prawego koła - niecała godzina w ASO i do dziś spokój. Przy 90000km czyścili przepływomierz - czasem schodził na zbyt niskie obroty na biegu jałowym.
~nepomucen
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Z drobiazgów nie zepsuło się praktycznie nic. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego( elektryka szyb, lusterek odpukać działa ). Nawet system uruchamiania samochodu za pomocą karty działa bez zarzutu
Renault Megane II Kombi