Lista ocen Renault Megane II Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2008 (33) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Ponieważ zaraz po zakupie wymieniłem na nowe: zawieszenie, hamulce, tarcze, pierścienie abs, pompa wody, rozrząd, wszystkie paski, wszystkie płyny, wszystkie filtry oprócz paliwowego, i oddałem klimatyzacje do naprawy i napełnienia - auto nie ma poważnych usterek. I jeżeli chcecie cieszyć się z jazdy nie kupujcie przypadkiem tanich zamienników! Części wyłącznie oryginalne lub też lepszej jakości niż oryginały gwarantują komfort i...
~Darek
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Silnik w moim modelu posiada wadę produkcyjną, której producent celowo nie dostrzega. Jest to konieczność wymiany co około 25-35-tyś km koła zmiennych faz rozrządu wraz z kołami rozrządu i paskiem (koszt ok. 2600). Ja już wymieniałem to dwukrotnie - raz na gwarancji, drugi, dzięki uprzejmosci Renault Polska na ich koszt. Miałem też problemy z wtryskiwaczami gazu systemu SEQUENT 24, które dwukrotnie sie zapaliły. Usterke usunięto w ramach...
~ziomek8888@op.pl
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
ELEKTRYKA to dno. Psuje sie cholernie. mam opcje hand free i przyciski sie psują strasznie na klamkach a takze czujniki na reke w drzwiach, blokowanie zamkow sie psuje, ostatnio bezpiecznik od klimy mi sie spalił, układ kierowniczy cos slaby, sciaga na lewą strone, tłuczą się amory, szarpie lewarkiem zmiany biegów, wogóle auto strasznie awaryjne...
~Nibemben
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Z usterek unieruchomiajacych auto tylko alternator,a tak to kzfr,pompa wody,cewki zapłonowe, świece, przepustnica wymieniona na nową a obroty na gazie i tak skaczą,woda w kieszeniach drzwi się zbiera po ulewie, podnośniki szyb, wentylator nawiewu.Cos co w innych autach się nie psuje, tutaj to norma
~de
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Właściwie powinno być w drobiazgach jednak taki\"drobiazg\" unieruchamia auto *palące się cewki (źle wyliczona wartość cieplna) *źle umiejscowione czujniki w silniku-wypadające styki *koszmar z kołem zmiennych faz rozrządu-błąd konstrukcyjny *nieprecyzyjne odczyty błędów kłopoty ze zdiagnozowaniem usterki.
~jankesdz
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Silnik cieknie, po uszczelnieniu pół roku i problem wraca. Około 5000zł wydane na naprawy skrzyni biegów, problemy z wysprzęglikiem hydraulicznym oraz synchronizatorem 2go biegu, po niefachowej naprawie zatarte wałki w skrzyni biegów. Ostatnie 30kkm to festiwal problemów ze skrzynią.
~łodziak
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
naprawiałem dwa razy rozrząd, bo grzechotał bardzo - w aso 2000 za jedną taką przyjemność, naprawa układu kierowniczego - jakieś łożysko - 400PLN, szarpało silnikiem - 700PLN - poduszki i jakieś czujniki, odkleiła mi się tylna szyba bo podobno w kombi klapa jest zbyt wiotka - 500PLN.
~Dzidek
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Kolo zmiennych faz rozrządu - 4razy. Lozyska przedniego zawieszenia, drażki. Na plus dużu poziom bezpieczenstwa. Zostałem uderzony w tył przez rozpędzonego TIR-a. Drobne urazy. Autocasco pokrylo te kilkanascie tysiecy za naprawe. Ale teraz wszystko trzeszczy.
~obekmadej@yahoo.com
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
pomijajac zawieszenie,ktore opisalem wyzej -problemy z fazami rozrzadu (tak to nazywaja na servisie-trzy razy wymieniane)przy rozruchu jest zgrzyt jakby silnik pracowal na sucho,przy 25000 wymieniono cewki zaplonowe-jedna z nich padla
Dziennik kosztów dla Renault Megane II Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
7,3
10,2
~Mupet
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
na trasie jeszcze nie stanął, ale niewiele brakowało. Do tej pory wymieniono na gwarancji: - szyba tylna (KOMBI) w ramach akcji serwisowej Renault, - amortyzatory przód, - czujnik wtrysku, - koło zamachowe zmiennych faz rozrządu
Renault Megane II Kombi