Lista ocen Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW 2003-2008 (30) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Tu mam duży problem z oceną. Ponieważ samochód jest póki co niezawodny, ale dochodzące trzaski z kokpitu są bardzo denerwujące. Spotkałem się na Forum z opinią, że zachowują się jak grzechotki - coś w tym jest. Zgłaszałem problem w serwisie, tam wiedzieli o sprawie ale nic nie mogli z tym zrobić. Podejrzewam, że plastiki są za twarde i słabszej jakości. Za dużo jest elementów łączonych, które trą o siebie niemiłosiernie. Ponadto mam...
~Andrzej
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
cos mi sie trze - chyba w hamulcach przy lekkim skręcie w prawo, w ASO nie potrafia tego usunąc. Jak samochód był na gwaranji - przy ok. 15 tys. też tak się działo, interweniowalem w Warszawie, wymienili mi klocki i tarcze, i uchwyty (czy jak to tam sie nazywa) i aż do tej pory było OK. Coś źle działają automatyczne światła, ale i tak teraz się cały czas jeżdz na światłach, więc kłoot odpadł. Ale NAJGORSZE: na wymianę śwateł z przodu musze...
~Andriu
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Robię rocznie 30 tysięcy kilometrów. Nasze drogi są kiepskiej jakości. Stąd miałem już (dopiero...?) wymieniane elementy zawieszenia z przodu. Ale uważam, że to normalne. Nie oszczędzam tego auta w eksploatacji, na przeglądy jeżdżę regularnie, ale jakieś drobne naprawy to robię poza serwisem renault - nie mają tam najlepszych fachowców, a za to samo co dobry warsztat żądają znacznie więcej. Nie narzekam!
~Jeremi
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Bywają problemy, na szczęście drobne z niektórymi elementami wyposażenia elektornicznego. Na szczęscie koszty wymiany podzespołów i same ich ceny nie są wysokie. Na ten cały przebieg wymieniłem silniczki reflektorów przednich i miałem lekkie kłopoty z silniczkiem wycieraczki. Po 6 latach wymieniłem jedną z kart do uruchamiania pojazdu. I to tyle, więc nie jest źle.
~Marek z Poznania
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
przy przebiegu 50 tys. km wymieniłem 2 bezpieczniki, 3 żarówki przednie i 1 wewnętrzną poważniejszą sprawą był przewód układu chłodzącego ,był wyciek przyczyna -nagryzienie przez gryzonia albo przyciśnięcie na etapie fabrycznego składania, naprawa prosta -rurka miedziana ,dwie obejmy tj 10,.zł i ok 10min
~maro (marekpop1@op.pl)
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Odpukać dotej pory wymieniłem tylko czujnik świateł stopu ten pod pedałem chamulca bo blaszki się w nim starły , z "legendarną" elektroniką w renówkach nie było problemów jak do tej pory , wiadomo że żarówka to i nowa może się przepalić bo mi padła h7 i postojówka
~boloh@op.pl
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Najpierw miałem z nim trochę drobnych usterek-"wieku dojrzewania"-coś dokręcić , coś się zwiesiło,zaświeciło-lampka,klima, coś wymienić.-wszystko na gwarancji.Obecnie (odpukać ) od roku bez zarzutu leje tylko dobry olej (tankuje tylko na BP-ultymate) i jezdże
~Tedi
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
wymiana żarówek średnio co 2 miesiące; kiedy w serwisie zgłosiłem że wykładzina wychodzi spod plastików dostalem dość dziwne wyjaśnienie - że to francuzi składali, ale za to w thali albo loganie jest już dobrze :| , trzeszczące plastiki,
~Robert
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Oprócz przegladów, wydałem kase tylko na żarówki, odświeżacze i dywaniki gumowe. Tylko na wymianę przedniej żarównki musze jechać do serwisu i zostawić 40 zł. Samemy ciężko sie dostać i zauwazyłem, że sporo osob tak przyjeżdża
Dziennik kosztów dla Renault Megane II Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
5,6
~Roch
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Jak na taki przebieg można rzec, że auto jest wolne od poważnych usterek. No może za często wymienia się żarówki przednich reflektorów. Drobne i nieuciążliwe awarie mało znaczących elementów - ale przy tym przebiegu to chyba normalne.
Renault Megane II Kombi