Ocena kierowcy - Renault Megane II Kombi

Bob, 11 lat temu
Silnik 1.9 dCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2006
Renault Megane II Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobry silnik, ogolnie auto bardzo dobrze dopracowane po 151.000 km. Trzeba serwisowac samochod co 15.000 km, jak kto dba to ma :)
Inne : Klimatyzacja nie szczelna, warsztaty nie moga znalesc usterki
Bardzo dobry samochod, wygodny, oszczedny i nie zawodny, bardzo dobry silnik. Dla zainteresowanych polecam modele od 01/2006 po Liftingu, sa lepiej dopracowane i mniej awaryjne. Wady tego modelu to: - woda w schowkach w podlodze i w przednich dzwiach - przepalanie sie zarowek( mam Xenony i nie mam problemow) Wamiana oleju i filtra tego sinika co 15.000 tysiecy kilometrow !! -
Silnik od 2000 tysiecy obrotow bardzo dynamiczny, predkosc max. mogla by byc wyzsza, na prostej jedzie 205 Km/h od 190 Km/h slychac glosniej silnik
Bez problemow, lekko wchodza biegi, tylko przy mrozach troche ciezej wchodzi jedynka
Bardzo dobrze, na dziurach lekkie stuki pod przednia deska rozdzielcza i z tylu bagaznika, ale ma juz swoj przebieg :)
Bardzo dobra widocznosc z przodu, na boki i do tylu. Parkowanie super, sensory parkowanie rewelacyjne.
Wszystko super, oprocz przedniego siedzenia kierowcy, ktore powinno sie bardziej nizej opuszczac. Posiadam najbogatsza wersje Privilege, pytam sie tylko, dlaczego nie ma wajchy do opuszczania fotela pasazera. Mialem wczesniej Megane Privilege z 2001 roku i tam byla wajcha
ogrzewanie i wentylacja bardzo dobre, mam problemy z klima, jak chodzi to jest super, gdzies ulatnia sie plyn i nie mozna stwierdzic gdzie. Bylem juz w paru warsztatach i nic. Musze ladowac klima co 3 Miesiace
Bardzo duzo miejsca dla pasazerow z przodu i z tylu, jak na ta klase Auta do tego wygodne podlokietniki z przodu i z tylu. Bardzo duzo schowkow w calym aucie.
Jak juz wczesniej pisalem dobre, posiadam dach panoramiczny ktory slychac od 150 km /h.
Na trasie rewelacja od 5,1 do 5,6 litrow, przecietnie z miastem i szybka jazda 6,5 litrow na sto kilometrow.
Bardzo dobre wyposazenie Privilege, posiadam: Xenony, dach panoramiczny, skorzane bezowe siedzenia, sensory parkowania, tempomat, wyjezdzana nawigacje i podgrzewane przednie fotele. Cena bardzo dobra, samochod jest czarny a w srodku bezowy, do tego otwierany dach panoramiczny, wyglad pierwsza klasa !
Samochod ma przejechane 151,000 km, sa tylko drobiazgi oprocz juz opisanej wyzej klimy wymieniane byly : - przednie wachacze - akumulator po 6 latach - przeczyszczenie odplywu wody pod przedia szyba (woda w schowkach pod nogami i wymiana glosnikow przednich (woda w bocznych schowkach z przodu )
Samochod mnie jeszcze nie zawiodl, jezdze 60.000 km od 3 lat, tylko ta klima mnie denerwuje. Robie przeglady co 15.000 km i powaznych usterek nie bylo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 130KM 96kW [l/100km]

6,1