Lista ocen Renault Megane II (743) - Silnik

Na liście zabraknie 522 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Do silnika nie można się przyczepić. Renata zaczęła kilka miesięcy temu brać olej ale winę ponosi turbina - regeneracja około 800 PLN którą przeprowadze jak będę miał możliwość. Na razie dolewki gętego oleju po częsci wykluczyły ubytki.
~Mały XL
Hatchback 2.0 i 16V Sport 225KM 165kW
Silnik to typowe turbo w złym tego słowa znaczeniu. Mocno odczuwalna dziura poniżej 2500 a później start odrzutowca. Reakcja na gaz również turbo-zamulona. Jednak jednostka ma opinie udanej i niezawodnej - mi nie sprawia żadnych problemów i nie bierze oleju.
~Marek T
Hatchback 2.0 i 16V T 165KM 121kW
SILNIK JEST REWELACYJNY NIC DODAĆ NIC UJĄĆ MOC W SAM RAZ JAK NA TRASĘ I NA MIASTO ! PRĘDKOŚĆ MAX 235 OSOBIŚCIE JECHAŁEM PO AUTOBANDZIE ZA GRANICĄ NIE MA PROBLEMU FAJNIE AUTO PRZYSPIESZA CZUĆ MOC NIESPEŁNA OKOŁO 8s DO 100KMH TO BARDZO DOBRY WYNIK
~Tomek
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Silnik ma dziurę mniej więcej pomiędzy 1500 a 1700 obrotów. Mimo to pod górę na 1100 potrafi z 4 osobami i bagażami przyspieszyć bez problemu. W trasie 4,5 litra to super wynik, w mieście z moją jazdą schodzę do 5,5 litra ( w ziemie do 6 litrów.
~Szybki
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Według mnie silnik 1.6 to takie niezbędne minimum, zwłaszcza w wersji kombi. Samochód całkiem fajnie przyspieszał i właściwie do 170 km/h jazda była bardzo przyjemna ;] Elastyczność wystarczająca, a silnik działał przez cały okres eksploatacji cichutko.
~DWM
Sedan 1.4 i 16V 98KM 72kW
Do miasta ten silnik wystarczy,jednak na długie trasy jest za słaby.Nie czuć jego mocy ani momentu.Szkoda,że obrotomierz nie ma zaznaczonego na zielono optymalnego zakresu obrotów.Silnik przyzwoicie wyciszony.Bardzo delikatne plastiki pod maską.
~brevo
Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW
kultura pracy ok, poduszki trzeba wymienić bo trzęsie, ale tak cichy i szybko się nagrzewa jak na diesla. Elastyczność nie powala ale to przeciez autko bardziej miejskie i do spokojnej jazdy. Jak na miasto ideał...na trasę mamy Saaba :)
~Mirek
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
Silnik pracuje dużo ciszej niż niemieckich autach. Kulturę pracy oceniam bardzo pozytywnie jak zresztą cały silnik.Wystarczy o niego trochę zabbać a napewno się odwdzięczy tzn. wymiana oleju na czas i lać normalne paliwo a nie jakiś szajs.
~zGdańska
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Kupiłem to auto z przebiegiem 50000km, zdając sobie sprawę z ułomności początku produkcji tego modelu. W 2007r wymieniłem więc koło zmiennych faz rozrządu. Następnie padła czujka w głowicy, ale koszt czujki był niewielki. Poza tym silnik OK.
Dziennik kosztów dla Renault Megane II
5,8
8,7
9,8
~cypis
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Bardzo dobra kultura pracy. Jazda samochodem napędzanym tym silnikiem jest bardzo miękka i płynna. Praktycznie brak turbo-dziury. Tylko przy gwałtownym przyspieszaniu słychać, że jeździmy dieslem. Lepszy od TDI czy TDCi/HDi jeśli chodzi o kulturę pracy.