Lista ocen Renault Megane II (742) - Silnik

Na liście zabraknie 522 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~motolukasz
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Na początki nie mogłem się przyzwyczaić, silnik wydawał sie mułowaty ale po 2 miesiącach użytkowania doszedłem do wniosu, że muszę zmienić styl jazdy. Teraz jest już dobrze. Jesli chodzi o kulturę to nie narzekam, choć sam dźwięk jest nijaki. Elastyczność jest na dobrym poziomie, aczkowlwiek przy wyprzedzaniu należy zredukować.
~gruby_@onet.eu
Sedan 1.5 dCi 105KM 77kW
pracuje dobrze , chodź nie obywa się bez problemów w moim 2 letnim aucie które ma 24tys przejechane strzeliły uszczelki pod wtryskiwaczami i nikt mi nie może wytłumaczyć czemu tak się stało w aucie 2 letnim. i największym minusem w tym aucie jest oczywiście serwis , nie dość ze drogo to jeszcze partacza sprawę.
~gozmarek@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Relatywnie cichy, wystarczajacy naddatek mocy w każdych warunkach (autko waży prawie 1,4 tony). Elastyczność: jak na diesla raczej słaba - mimo olbrzymiego momentu obrotowego najlepiej ciągnie od ok. 1800 obr/min, poniżej silnik nie ma przyjemnego brzmienia i ma tendencję do drgań. (moja stara "beznyna" w R19 1721/75KM była lepsza)
~binarycloud@o2.pl
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Tutaj jestem zaskoczony - silnik chodzi bardzo cicho, przyspieszenie jak na tą pojemność i masę jest ok. Dobre wrażenie psuje tylko przepustnica elektroniczna która reaguje z niewielkim opóźnieniem. Jedyna wada silnika ("ten typ tak ma") to lekkie przymulenie przez pierwsze 200-300 metrów na zimnym silniku z rana.
~Piotr
Sedan 1.5 dCi 85KM 63kW
Silnik sprawuje się bez zarzutu. Diesle z reguły "bardzo lubią" długie trasy czyli jazdę poza miastem. Wtedy odwdzięczają się bardzo niskim spalaniem. Takie są własnie dci, wysoka kultura pracy oraz jak na taką moc niezła elastyczność. Uważać trzeba tylko na paliwo jakie się stosuje, bo koszty napraw będą potężnym drenażem kieszeni.
~Marek5
Hatchback 2.0 16V WT 134KM 99kW
Silnik 2.0 spala średnio 9-10 na mieście z włączoną klimatyzacją. Warto wymieniać olej częściej niż sugerowane 30k oraz dbać o jego wyższy stan z uwagi na KZFR. Trzeba pilnować wężyka paliwa bo potrafi być powodem zapłonu. Dodatkowo trzeba pilnować uszczelek aby nie zalać skrzynki z bezpiecznikami pod maską.
~Maciej
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Auto zakupiłem z przebiegiem 90000km z Niemiec -przez 5 lat i kolejne prawie 90000km wymieniłem rozrząd z kołem faz (dość wysoki wydatek) oleje,świece zapłonowe i nic poza tym -silnik jest bardzo trwały i oszczędny. Najlepiej o nim świadczy to,że jest produkowany do dziś (Dacia daster, Megane,Laguna 3)
~Arthur
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
za słaby do masy auta na długi trasy, jedynie krótkie trasy po mieście. łamiące się plastiki uchwytów filtra powietrza itd. ciągle powracający problem z falującymi obrotami, wymiana przepustnicy-czyszczenie pomaga ale na krótko, nie wymienny termostat bez zabudowy (podnosi koszty wymiany + wszystkie płynny)
~Przemek
Kombi 1.5 dCi 86KM 63kW
Silnik bardzo oszczędny. Przy bardzo spokojnej jeździe w trasie ( 70 - 90 km/h ) z 2 osobami na pokładzie komputer pokazał 3,2l !!!! Minusem jest to, że przy większych prędkościach słychać ten silnik i czuć brak mocy. Jednak osoba, która decyduje się na kupno auta z tym silnikiem powinna być tego świadoma !
~Kuba
Hatchback 2.0 16V WT 134KM 99kW
Przy przebiegu 80.000 do wymiany koło zmiennych faz rozrządu - silnik benzynowy a klekocze jak stary wysłużony diesel. co do mocy to nie powala - z tej pojemności można spokojnie więcej wyciągnąć, zwłaszcza że spalanie należy do raczej wysokich (powyżej 13 litrów po mieście to minimum)